Komentáře k zápasům

7. 12. 2021

ŽENY   BK START OSTRAVA - TJ LOKO KRNOV B  63:89 (8:24; 29:52; 47:65)

Tentokrát jsme se nepotkaly v šatně, ale až rovnou na hřišti. Podle toho vypadala první čtvrtina zápasu. Nemohly jsme se trefit do koše a v obraně jsme špatně stíhaly protiútoky soupeře. A když už jsme se vrátily včas do obrany, dvě zkušené hráčky soupeře dobře dirigovaly zbývající krnovské mlaďošky. Druhá čtvrtina už byla o fous lepší, ale naše ztráta se pořád mírně navyšovala. Teprve ve druhém poločase jsme začaly postupně snižovat manko a vstřelené body by nám ve všech předchozích zápasech na výhru stačily. Bohužel naše obrana byla tentokrát poněkud děravá a soupeř na náš vkus moc běhavý a málo chybující. V posledním letoším zápase budeme muset více zabrat. Už jen proto, abychom v ledovém paláci ve FM neumrzly. 

25. 11. 2021

ŽENY   BASKET OSTRAVA B - BK START OSTRAVA  62:92  (10:21; 29:43; 42:71)

Ženy nastoupily proti soupeři dorosteneckého věku. Obava, že nás uběhají, se naštěstí nenaplnila, protože zkušenosti a technická vyspělost byla na naší straně. Síly jsme šetřily díky zónové obraně a pouze sbíraly míče, které soupeři upadly. Ani ne tak při střelbě, kterou měly soupeřky celkem úspěšnou. Počkaly jsme si raději na nepřesnou přihrávku nebo nekrytý driblink. Ke stovce to bylo blízko, ale samy jsme zazdily celkem dost jasných střel, takže co bychom vlastně chtěly....

9. 11. 2021

ŽENY   BK START OSTRAVA - BK HAVÍŘOV B  63:51 (14:18; 34:34; 51:38)

Úvodní čtrtinu jsme se jako vždy sehrávaly. Tentokrát nám to však netrvalo tak dlouho, jako v předchozích zápasech a soupeře jsme nepustily do výraznějšího vedení. Do poločasu jsme stihly skóre srovnat, takže se po dvaceti minutách začínalo znovu. Možná nás motivovalo to, že po mnoha letech jsme hrály domácí zápas se čtyřiadvacítkou za zády. Stále se totiž vylepšujeme...

Vylepšený výkon jsme předváděly celou třetí čtvrtinu. Během ní jsme si vytvořily celkem pohodový náskok, kterým nám vystačil až do konce zápasu.

5. 10. 2021

ŽENY   SK UP OLOMOUC B - BK START OSTRAVA  55 : 60 (16:12; 32:30; 44:43)

Po více než roce od posledního zápasu a bez jakéhokoliv společného tréninku jsme se potkaly v olomoucké šatně.  Vyhodnotily jsme, kdo hraje na jaké pozici, a šly hrát. V úvodu byla možná trošku znát nesehranost, ale skóre bylo v podstatě stále vyrovnané. Napínavý byl vlastně celý zápas, protože žádnému družstvu se nepodařilo odskočit na více než šest bodů. Dvě minuty před koncem zápasu byl stav znovu nerozhodný. Nám se podařilo lépe zvládnout závěr a i díky stoprocentnímu proměňování trestných bodů jsme zvítězily.