Komentáře k zápasům

ŽENY  BK START OSTRAVA - BK LIPNÍK NA BEČVOU  71:45

Začátek utkání probíhal podle tradičního scénáře - kdo vlastně dnes dorazil? A musíme se sehrát... První čtvrtina a kousek té druhé byl soupeř ve vedení a my jsme více či méně uspěšně dotahovaly až desetibodovou ztrátu. Před koncem prvního poločasu však holky zabraly a během posledních dvou minut si vytvořily osmibodový náskok. Ve druhém poločase jsme povolily soupeři pouze šest košů ze hry a došly si pro první výhru ve finálové části soutěže. 

ŽENY  BK START OSTRAVA - BASKETKY KRNOV  74:77

Soupeř přijel ve skromné sestavě početně, ovšem hlavní opory nechyběly. Hned v úvodu nám naše veteránská spoluhráčka šoupla dvě trojky a my jsme byly v menším či větším závěsu až do poloviny poslední čtvrtiny. To jsme se poprvé a naposledy dostaly do vedení. Ještě dvě minuty před koncem jsme držely remízu, ale tentokrát jsme zápas do vítězného konce nedovedly. Nedařila se nám ani střelba TH, která nás mohla posunout do finálové skupiny bez ztráty bodu. Ale i přesto postupujeme z prvního místa a čekají nás ještě čtyři zápasy o celkové vítězství v soutěži.

ŽENY  BK FRÝDEK-MÍSTEK - BK START OSTRAVA 54:58

Přestože jsme dobíraly hráčky do sestavy na poslední chvíli, podařilo se nám vyhrát další zápas základní skupiny Severomoravské ligy žen. Máme tak jistotu postupu do finálové části, zatím stále bez ztráty bodu.

ŽENY  BK START OSTRAVA - BASKET OSTRAVA B  72:71

V našem první vzájemném utkání na podzim příliš bodů nepadlo, tak jsme čekaly, zda se nám povede lépe. Tempo zápasu bylo od počátku velmi vysoké a my jsme si stále udržovaly mírný náskok. O ten jsme přišly až v samotném závěru první čtvrtiny. Ta druhá patřila soupeři, ale ani jim se nepodařilo udržet vedení do poločasové přestávky. Po ní se začínalo vlastně od začátku. Ve třetí čtvrtině se nám nedařilo vůbec střelecky a na doskoku, takže nám soupeř utekl až na devět bodů. Když už jsme se dotáhly na dostřel, soupeř zase zabral a odskočil. V závěru se projevily větší herní zkušenosti, a přestože jsme ještě tři minuty před koncem prohrávaly o sedm bodů, už jsme soupeři nedovolily skórovat a dotáhly zápas do prodloužení. I to bylo velmi vyrovnané, ale se šťastným koncem pro nás. Přestože soupeř vedl větší část utkání, výhru jsme urvaly my. 

ŽENY  SK BRUNTÁL - BK START OSTRAVA  34:87

V zápase proti mláďátkám jsme si v páteční podvečer příjemně zaběhaly a dobře si zastřílely. Dobře jsme kombinovaly a dokázaly se propracovat ke střelám z pod koše. Naopak soupeř se pod náš koš dostával minimálně a téměř polovina jeho bodů byla zpoza trojkového oblouku. Další zápasy už budou o poznání náročnější.

ŽENY  BASKETKY KRNOV - BK START OSTRAVA 45:67

První polovinu základní části soutěže jsme zvládly na 1*. Ani v Krnově jsme nezaváhaly a po celý zápas udržovaly dostatečný náskok. Ve třetí čtvrtině se soupeř dotáhl na 2 body, ale včas jsme znovu zabraly. V poslední čtvrtině již basketky nevzdorovaly a my jdeme do nového roku bez ztráty kytičky i bodu. 

ŽENY  BK START OSTRAVA - BK FRÝDEK - MÍSTEK 64:41

V souboji o čelo tabulky jsme rozhodly o výsledku ve 2. čtvrtině, kterou jsme vyhrály o 16 bodů. Po zbytek zápasu jsme odstup kontrolovaly a náskok mírně navyšovaly.

ŽENY  BK START OSTRAVA - SK BRUNTÁL  69:23

Úvod zápasu proti mladičkému soupeři byl jako vždy trochu rozpačitý, ale postupně jsme se dostávaly do správného tempa. A to bylo vzhledem k věkovému průměru bruntalaček velmi rychlé. Rozhodla větší jistota v zakončení a širší rotace hráček. 

ŽENY  BASKET OSTRAVA B - BK START OSTRAVA  36:46

Ženy se sešly po pěti měsících v šatně, vyběhly na hřiště a vyhrály... Vítězství jsme urvaly ve třeti čtvrtině, kdy jsme soupeři dovolily pouze tři body. Zbytek zápasu jsme výsledek udržovaly a s mírným zaškobrtnutím zvládly i závěrečný nápor soupeře.