Komentáře k zápasům

28.2.2020

TBS PŘEROV - BK START OSTRAVA  (SML ŽENY)                                                    56: 49 (20:15; 32:32; 49:44)

Do Přerova jsme odjížděly pouze v sedmi hráčkách a trochu s obavou, zda budeme vůbec dohrávat v pěti. Po zkušenosti z prvního zápasu u nás doma se dalo předpokládat, že to bude tvrdá řežba a bude záležet na rozhodčích, jaký metr nastaví.

Od úvodu se hrál opravdu tvrdý basket, na což jsme byly celkem nachystané. V 1. čtvrtině jsme se ke střele ze hry moc nedostaly, protože na nás vždy soupeř visel. Bylo mu to však celkem k ničemu, protože úspěšnost TH 10/10 nás pořád držela ve hře s odstupem pěti bodů. Ve druhé čtvrtině jsme přidaly několik úspěšných trojek a po poločase se začínalo znovu od nuly. Pouze na fauly vedl soupeř jednoznačně 12:6.

Ve druhém poločase se však rapidně změnil způsob posuzování faulů. Byly pískány už jen ty, kdy šlo o zdraví nebo byly vidět až z vlakového nádraží. Patrně se to však zamlouvalo početnému publiku, protože fandění slovy SEJMI JI jsme už dlouho nezažily. Zápas jsme si však nakonec prohrály samy. Poslední čtvrtina skončila minižákovským výsledkem 7:5, kde jsme nedaly několik úplně jednoduchých střel. Asi jsme byly v šoku, že nás nikdo nemydlí...

19.2.2020

BK START OSTRAVA - BASKET OSTRAVA  (SML ŽENY)                                                 76: 80 (12:16; 34:40; 60:56)

Tento zápas dopadl podle přísloví "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne".  Tentokrát jsme nastoupily proti patrně nejmladšímu družstvu v soutěži, což znamenalo především mnoho běhání. Snaha eliminovat tuto činnost se  dařila díky zónové obraně do doby, než soupeřky začaly úspěšně střílet z dlouhé vzdálenosti. Na doskoku jsme získávaly celkem bez problémů míče, bohužel jsme z nich nedokázaly vytěžit více bodů. Jak se úspěšnost střelby zvyšovala, nebylo moc co doskakovat a naše ztráta postupně narostla až na třináct bodů. Naštěstí jsme před poločasem trochu zabraly a snížily manko na přijatelných šest bodů. Třetí čtvrtina může být jediná, která vypadala podle našich představ. Dobrý doskok, úspěšná střelba, několik jednoduchých košů po ziscích a rychlých protiútocích. Pět minut před koncem zápasu jsme ještě vedly o devět bodů. Bohužel za těch posledních pět minut jsme daly jen dva koše. A jako již tradičně přišla naše krizová poslední dvouminutovka, ve které jsme dostaly bodů osm a samy nedaly již nic. Takže po třech posledních domácích zápasech, kdy jsme vedení silou vůle udržely, přišla naše druhá prohra v sezóně. Ucho se prostě utrhlo!!!

29.1.2020

BK START OSTRAVA - BK HAVÍŘOV B  (SML ŽENY)                                                     67 : 57 (18:10; 41:22; 57:39)

Protože se zápas proti Basketu Ostrava z důvodu nemocnosti soupeřových hráček odložil, nastoupily jsme k prvnímu letošnímu utkání téměř po dvouměsíční pauze. I tak to byly "nervy", kdy se vlastně začne... Přestože to holky z Havířova mají k nám skoro nejblíže, technické problémy při dopravě způsobily jejich příjezd na tři etapy.

Úvod zápasu tedy obstaralo soupeřovo mládí, čehož jsme patřičně využily. Poprvé v letošní sezóně se nám podařilo doma vyhrát první čtvrtinu, v poločase jsme dokonce vedly o krásných 19 bodů! Do druhého poločasu se však již zcela zapojily soupeřovy později dorazivší opory a zápas se vyrovnal. Ve třetí čtvrtině jsme s různými výkyvy ještě držely soupeře v odstupu 15 - 20 bodů. Zato poslední čtvrtina se nám vůbec nepovedla. Přestože jsme měly náskok, zbytečně jsme tlačily míč do koše a velice brzy střílely. Tím jsme dávaly šanci soupeři pomalu ale jistě dotahovat. Úplný útlum přišel v poslední minutě, kdy jsme si nechaly nastřílet 8 bodů, většinou po špatném doskoku. No, ještěže už byl konec... Stále tak držíme druhé místo v tabulce!!!

4.12.2019

BK START OSTRAVA - BK FRÝDEK-MÍSTEK  (SML ŽENY)

65 : 59 (14:20; 31:34; 50:47; 57:57)

Jelikož jsme musely předchozí zápas v Bruntále odložit pro velkou marodku, byly jsme rády, že nás tentokrát bylo aspoň sedm. Úvodní čtvrtina byla jako vždy seznamovací. Protože se scházíme pouze na zápasy, první čtvrtina je vždy překvápko, jak nám to půjde a jak to půjde soupeři. Jako již téměř tradičně jsme se první čtvrtinu trápily, především v útoku. Míč s námi laškoval na obruči, a pak stejně většinou spadl mimo. Takže poločasové manko tří bodů bylo vlastně výhrou.

Ve druhém poločase jsme vyzkoušely zónovou obranu. Hned v první minutě jsme srovnaly, a pak už soupeře do vedení nepustily. Pořád jsme si udržovaly mírňoučký náskok, ale bohužel opravdu jen mírňoučký. Toho protivník využil a minutu před koncem 4. čtvrtiny srovnal. Vzhledem k našemu počtu to bylo k vzteku a čekalo nás dalších pět minut na hřišti. Během prodloužení dalo každé družstvo už jen jeden koš ze hry. My jsme však jako bonus měly stoprocentní úspěšnost šestek (6/6), čímž jsme prodloužily naši domácí neporazitelnost.

13.11.2019

BK START OSTRAVA - SBŠ OSTRAVA B  (SML ŽENY)

65 : 63 (18:21; 34:32; 50:48)

Přestože jsme první koš utkání vstřelily již po pár vteřinách hry, byl úvod zápasu katastrofický. Snaha o rychlý přechod do útoku končila špatnou přihrávkou, a když už jsme se propracovaly pod koš, míč odmítal propadnout obručí. I proto jsme po šesti minutách prohrávaly o jedenáct bodů. Silou vůle a snad i zkušeností jsme první čtvrtinu nakonec končily mankem pouhých tří bodů.

Celý zbytek zápasu jsme se s mladičkým soupeřem tahaly o vítězství. Žádné družstvo si nedokázalo vytvořit více než šestibodový náskok. Družstvo SBŠ mělo lepší střelbu z dlouhé vzdálenosti (8 trojek), ale v kombinaci jim to naštěstí poněkud vázlo. Možná je více než nás mátlo, že obě družstva hrála v zelených dresech, i když zcela jiných odstínech. Nám to z dálky spadnout nechtělo (jen 3 trojky) a pod košem jsme si přihrávaly až zbytečně moc. Přesto bylo k vidění několik pěkných akciček, nad kterými srdce i oko baskeťáka zaplesalo radostí. A tak jsme zápas i s trochou štěstí dotáhly do vítězného konce. Výhra však měla být daleko přesvědčivější!!!

Počet diváků: 4 (no nic moc tedy...)

29. 10. 2019

SK UP OLOMOUC B - BK START OSTRAVA

52 : 62 (13:15; 33:40; 41:49)

Další zápas jsme odehrály ve velké olomoucké hale, naštěstí na menším hřišti. Soupeře jsme na úvod potěšily tím, že jsme po letech nemusely shánět rozlišováky, protože jsme opustily oranžovou barvu dresů.

Od začátku byl zápas vyrovnaný a žádné družstvo nešlo do většího vedení. Jedinou výjimkou byla první polovina druhé čtvrtiny, kdy jsme odskočily až do čtrnáctibodového vedení. Soupeř však nic nevzdával a pomalu ukrajoval bod za bodem. Naštěstí vždy, když už byl na dostřel, trochu jsme přidaly na obrátkách a zápas byl tak napínavý až do konce. Pro nás naštěstí vítězného.

16. 10. 2019

BK START OSTRAVA - TBS PŘEROV

46:38 (10:13; 27:20; 38:28)

Tak už to přišlo - první domácí zápas žen BK START OSTRAVA!!! V pozdní středeční večer jsme přivítaly družstvo z Přerova, které po letech obnovilo svou činnost a rozšířilo řady Severomoravské ligy žen.

Úvod zápasu patřil soupeři. V polovině první čtvrtiny jsme prohrávaly 1:9  a na moc velký úspěch to nevypadalo. Pak jsme se začaly vyrovnávat s tvrdší hrou spoupeře a také poněkud přitvrdily. Sice nás to stálo pár modřin a trošku krve, ale postupně jsme začaly stahovat soupeřův náskok. Důležitý byl vstup do druhé desetiminutovky, kdy jsme soupeři dovolily skórovat až v sedmé minutě a do druhé poloviny zápasu jsme pak vstupovaly s náskokem sedmi bodů (že by šťastná sedmička?).

Trochu nás to asi ukolébalo, protože prvních pět minut třetí čtvrtiny jsme nebyly schopny trefit koš. Naštěstí to u soupeře nebylo o moc lepší, přesto se dostal na dostřel jednoho bodu. Opět jsme se však probraly a šňůrou jedenácti bodů přerovačkám definitvně odskočily. V poslední čtvrtině už byl zápas celkem vyrovnaný a my jsme tak mohly zahájit domácí neporazitelnost.

Počet diváků: cca 10 (přirozeně neplatících)

8. 10. 2019

TJ LOKO KRNOV - BK START OSTRAVA

62:73 (22:16; 37:35; 51:56)

Tak jako v sobotu minižačky, vyrazily v úterý k zápasu do Krnova starťacké ženy. Úvod zápasu nám vyšel a po dvou minutách byl stav 1:7. Pak však přišel desetiminutový útlum a trápení, když jsme na začátku druhé čtvrtiny prohrávaly až od 12 bodů. Soupeř byl ve věku náctiletých, takže osobní obrana se poněkud míjela účinkem. K obratu došlo po změně obrany na zónu, kdy jsme začaly získávat míče a v útoku si začaly méně vzájemně překážet. Ukrajovaly jsme z náskoku soupeře bod po bodu a v poločase byl stav na tabuli přijatelný. Celou třetí čtvrtinu byl bodový rozdíl minimální, větší náskok si neudělalo žádné družstvo. Rozhodujících bylo prvních pět minut poslední čtvrtiny. Díky výškové převaze pod košem jsme si vytvořily dvanáctibodový náskok, který jsme už v podstatě udržely až do konce.