Komentáře k zápasům

 U17  BASKET VALMEZ - BK START OSTRAVA  105:32

Stejně jako v první vzájemném zápase jsme drželi krok se soupeřem pouze první čtvrtinu. Pak se zranila naše nejvyšší hráčka a ostatní holky úplně rezignovaly. Nedokázaly se vyrovnat s tvrdou hrou soupeře. Soupeř byl sice starší a vyhranější, ale přesto první obdržená stovka kadetek v této sezóně mrzí. Při větší snaze jí mohly zabránit.

 

U17  BK START OSTRAVA - BK MOHELNICE  67:53

S holkami z Mohelnice jsme se nepotkaly celou minulou sezónu, ale podle předchozích výsledků se dal očekávat vyrovnaný zápas. Přestože jsme soupeře v průběhu zápasu nepustily ani jednou do vedení, výraznější náskok jsme si udělaly až dvě minuty před poločasem. Ten se nám i nadále dařilo navyšovat, až na dvacetčtyři bodů. Poslední dvě minuty holky bohužel začaly zmatkovat a z našich nepřesností soupeř náš náskok zbytečně snížil. Je potřeba se soustředit až do závěrečného hvizdu. 

U17  SK BRUNTÁL - BK START OSTRAVA  67:32

V tomto zápase chybělo našim holkám větší nasazení a plnění pokynů trenérů. Pokud se budeme bát soupeře ještě před úvodním rozskokem, nikdy ho neporazíme. Obzvláště když nebudeme bojovat až dokonce. Tak jako tomu bylo tentokrát.

U17  BK START OSTRAVA - BK Příbor  101:58

V předehrávce jsme přivitaly nám dobře známý tým z Přibora. Úvod zápasu byl v naší režii, ale ke konci první čtvrtiny holky polevily v koncentraci a soupeř se okamžitě dotáhl. Rychlé přihrávky sice občas nenacházely svého adresáta, ale také přinášely dostatek šancí k zakončení. Ne všechny končily košem, ale i tak holky pokořily stobodovou hranici. Byly tak dobré předskokanky pro následující zápas žen.

U17  Basketky Krnov - BK START OSTRAVA 49:86

Na soupeře jsme vlítly důslednou obranou hned od úvodu utkání. Po první čtvrtině nebyl rozdíl ve skóre ještě příliš výrazný (+5 b), ale do poločasu jsme odskočily na téměř dvacetibodový rozdíl. Ten jsme pomalými, ale jistými krůčky navyšovaly a s přehledem dokráčely k vítězství nad soupeřem, od kterého jsme očekávaly větší vzdor. 

U17  BK Frýdek-Místek - BK START OSTRAVA 92:48

Zásadní bodové manko jsme nabraly hned v úvodní čtvrtině (-19 b). Pak se holky naštěstí probraly a druhá čtvrtina byla koukatelná a vyrovnaná. Ve druhém poločase jsme sice makaly ze všech sil, ale věkový rozdíl a zkušenosti hrály pro soupeře. Přesto holky chválíme za bojovný výkon.

 

U17  BK START OSTRAVA - VSETÍNSKÝ BASKET  115:5

Odložený zápas proti začínajícímu družstvu jsme vyhrály s přehledem, přestože jsem se rozjížděly poněkud ztuha a zejména v prvním poločase jsme zahodily velké množství tutovek. V zápase se silnějším soupeřem se nám to může zle vymstít.

 

BK START OSTRAVA - TBS PŘEROV 45:56

O výsledku vcelku vyrovnaného zápasu rozhodla především střelecky hluchá pětiminutovka ve druhé čtvrtině. V dalším průběhu zápasu holky držely s soupeřem krok, a právě proto mrzí velké množství zbytečných ztrát. Na výhru by to jinak bylo. Statistiky na webu ČBF.

 

BK START OSTRAVA - Basket ValMez 60:97

Úvodní čtvrtina vyšla našim děvčatům na výbornou, po jejím konci vedly o 4 body. Zápas byl vyrovnaný až do osmé minuty druhé čtvrtiny, kdy soupeři spadlo do koše vše a my zbytečně ztrácely míče. Plno chyb jsme vyrobily i ve třetí čtvrtině, přesto holky stále bojovaly o co nejlepší výsledek. Poslední čtvrtina už byla opět naprosto vyrovnaná a bodově bohatá na obou stranách. Statistiky jsou na webu ČBF.