Komentáře k zápasům

U17  BK MOHLENICE - BK START OSTRAVA  60:56

Kadetky zakončily sezónu utkáním v Mohelnici, která se stejně jako my pohybovala ve vyrovnaném středu tabulky. Dal se tedy očekávat vyrovnaný zápas. Úvod zápasu nám vyšel na výbornou. Po chvilce jsme vedly 15:2 a vypadalo to na zápas bez větších nervů. Pak ale rozhodčí usoudili, že by to byla nuda, a začali trestat téměř každé naše přiblížení k soupeři. Odpískat 11 faulů za 6 minut - to je tedy výkon. Výsledkem bylo, že holky raději přestaly bránit, abychom vůbec dohrály s potřebným počtem hráček. Díky tomuto útlumu se soupeř přes nás převalil a z výrazného vedení byla celkem výrazná ztráta. S větším či menším úspěchem jsme se dotahovaly, ale střelecký výpadek ve třetí čtvrtině nás stál výhru. V samotném závěru utkání jsme vše vsadily na střelbu trojek, ale jelikož nám chyběla výška pod košem na doskoku, soupeř už vedení ubránil. Přesto jsme uhájily 4. místo v soutěži, hned za silnou trojicí FM, ValMez a Bruntál. Vzhledem k tomu, že minimálně polovina družstva jsou věkem ještě žákyně, to není vůbec špatné. Gratulace a díky všem holkám!!!

U17  BK START OSTRAVA - SK BRUNTÁL  44:86

Oproti soupeři jsme zaostávaly v rychlosti a důrazu. Navíc nám pod košem chyběla výška Lucky. Rozhodně jsme ale předvely lepší výkon než v zimě v Bruntále.

U17  BK START OSTRAVA - BASKETKY KRNOV  74:57

Nejstarší holky přivítaly soupeře, který přijel ve skromném počtu sedmi hráček. První poločas nám komplikovala život naše zbrkost a koš, který odmítal propustit dovnitř většinu našich střel. Manko šesti bodů bylo nepříjemné, ale ne nesmazatelné. Ve třetí části hry holky zpřesnily střelbu a přidaly na důrazu v obraně. Výsledem bylo čtvrtinové vítězství o 23 bodů, které rozhodlo o konečném skóre zápasu.

Eastercup v Klatovech - 28. - 31. 3. 2024

U16

Družstvo U16 sehrálo na turnaji 6 zápasů se soupeři, se kterými se v naší soutěži nepotkáváme. Dokázalo se všemi držet krok a postoupit ze základní skupiny do bojů o medaile. Obzvláště povedený byl zápas proti Žilině, kde holky nevěděly, že při vyšší výhře mohou pomyšlet ještě na medaile. Předvedly bojovný výkon, za který byly odměněny postupem ze druhého místa. V semifinále holky narazily na pozdější vítězky z Litoměřic a předvedly velmi zdařilý výkon. Prohra o jedenáct bodů je velmi hezký výsledek. V boji o bronz nás čekal opět Beroun, jehož hra nám vůbec neseděla. Na medaile jsme sice nedostáhly, ale 4. místo mezi deseti účastníky je hezký výsledek. Obzvláště když si uvědomíme, že první tři místa obsadila družstva hrající celostátní dorosteneckou ligu (BK Lvice Litoměřice, BK Medvědice Beroun) a dorosteneckou extraligu (Sluneta Ústí n. L.).

U17  VSETÍNSKÝ BASKET - BK START OSTRAVA  35:81

Kdo nebyl na tomto zápase neuvěří, co mohou rozhodčí předvést. Naše holky se snažily těsnou obranou nutit soupeře k chybám, ale každé přiblížení se k soupeři bylo posouzeno jako faul. Skóre 9:11 na fauly v první čtvrtině bylo téměř totožné jako skóre bodové - 9:13. Vypjatá atmosféra mezi trenéry, rozhodčími a hráčkami panovala celý po zápas, k čemuž přispívaly i časté chybné výroky rozhodčích, kteří zpětně anulovali i kus hry, aby napravili svá pochybení. Prostě peklo!!!

U17  BK PŘÍBOR - BK START OSTRAVA  51:55

K předhrávce zápasu s Příborem jsme zajížděly do haly, kde se nám dlouhodobě nedaří. A opět byl obraz hry stejný. Přestože hra soupeře stála především na dvou hráčkách, my jsme se neskutečně trápily. Bylo až k nevíře, jaké příležitosti ke skórování se dají zahodit. Soupeře, kterého běžně s přehledem porážíme, jsme tentokrát porazily o čtyři body a byly za to ještě rády.

U17  BK START OSTRAVA - BK FRÝDEK-MÍSTEK  41:84

Proti jasnému favoritovi soutěže jsme v prvni čtvrtině předvedly celkem povedený výkon. Soupeř nám odskočil pouze minimálně, max na pět bodů. Druhá čtvrtina byla nejméně povedená. Prohrály jsme ji o dvacet bodů, jelikož velké množství přihrávek bohužel nenašlo správného adresáta. Druhý poločas už to bylo povedenější, ale soupeř je výkonnostně o stupínek výše.

U17  TBS PŘEROV - BK START OSTRAVA  31:81

Přestože si soupeř ujasnil čas zápasu až na třetí pokus a holky si musely docela přivstat, zápas nám vyšel na výbornou. Hrály jsme s chutí a pravidelně navyšovaly své vedení až na konečných padesát bodů. Pochvala všem zúčastněným, včetně žlutého fanklubu!!!

U17  BASKET VALMEZ - BK START OSTRAVA  105:32

Stejně jako v první vzájemném zápase jsme drželi krok se soupeřem pouze první čtvrtinu. Pak se zranila naše nejvyšší hráčka a ostatní holky úplně rezignovaly. Nedokázaly se vyrovnat s tvrdou hrou soupeře. Soupeř byl sice starší a vyhranější, ale přesto první obdržená stovka kadetek v této sezóně mrzí. Při větší snaze jí mohly zabránit.

U17  BK START OSTRAVA - BK MOHELNICE  67:53

S holkami z Mohelnice jsme se nepotkaly celou minulou sezónu, ale podle předchozích výsledků se dal očekávat vyrovnaný zápas. Přestože jsme soupeře v průběhu zápasu nepustily ani jednou do vedení, výraznější náskok jsme si udělaly až dvě minuty před poločasem. Ten se nám i nadále dařilo navyšovat, až na dvacetčtyři bodů. Poslední dvě minuty holky bohužel začaly zmatkovat a z našich nepřesností soupeř náš náskok zbytečně snížil. Je potřeba se soustředit až do závěrečného hvizdu.

U17  SK BRUNTÁL - BK START OSTRAVA  67:32

V tomto zápase chybělo našim holkám větší nasazení a plnění pokynů trenérů. Pokud se budeme bát soupeře ještě před úvodním rozskokem, nikdy ho neporazíme. Obzvláště když nebudeme bojovat až dokonce. Tak jako tomu bylo tentokrát.

U17  BK START OSTRAVA - BK Příbor  101:58

V předehrávce jsme přivitaly nám dobře známý tým z Přibora. Úvod zápasu byl v naší režii, ale ke konci první čtvrtiny holky polevily v koncentraci a soupeř se okamžitě dotáhl. Rychlé přihrávky sice občas nenacházely svého adresáta, ale také přinášely dostatek šancí k zakončení. Ne všechny končily košem, ale i tak holky pokořily stobodovou hranici. Byly tak dobré předskokanky pro následující zápas žen.

U17  Basketky Krnov - BK START OSTRAVA 49:86

Na soupeře jsme vlítly důslednou obranou hned od úvodu utkání. Po první čtvrtině nebyl rozdíl ve skóre ještě příliš výrazný (+5 b), ale do poločasu jsme odskočily na téměř dvacetibodový rozdíl. Ten jsme pomalými, ale jistými krůčky navyšovaly a s přehledem dokráčely k vítězství nad soupeřem, od kterého jsme očekávaly větší vzdor.

U17  BK Frýdek-Místek - BK START OSTRAVA 92:48

Zásadní bodové manko jsme nabraly hned v úvodní čtvrtině (-19 b). Pak se holky naštěstí probraly a druhá čtvrtina byla koukatelná a vyrovnaná. Ve druhém poločase jsme sice makaly ze všech sil, ale věkový rozdíl a zkušenosti hrály pro soupeře. Přesto holky chválíme za bojovný výkon.

U17  BK START OSTRAVA - VSETÍNSKÝ BASKET  115:5

Odložený zápas proti začínajícímu družstvu jsme vyhrály s přehledem, přestože jsem se rozjížděly poněkud ztuha a zejména v prvním poločase jsme zahodily velké množství tutovek. V zápase se silnějším soupeřem se nám to může zle vymstít.

BK START OSTRAVA - TBS PŘEROV 45:56

O výsledku vcelku vyrovnaného zápasu rozhodla především střelecky hluchá pětiminutovka ve druhé čtvrtině. V dalším průběhu zápasu holky držely s soupeřem krok, a právě proto mrzí velké množství zbytečných ztrát. Na výhru by to jinak bylo. Statistiky na webu ČBF.

BK START OSTRAVA - Basket ValMez 60:97

Úvodní čtvrtina vyšla našim děvčatům na výbornou, po jejím konci vedly o 4 body. Zápas byl vyrovnaný až do osmé minuty druhé čtvrtiny, kdy soupeři spadlo do koše vše a my zbytečně ztrácely míče. Plno chyb jsme vyrobily i ve třetí čtvrtině, přesto holky stále bojovaly o co nejlepší výsledek. Poslední čtvrtina už byla opět naprosto vyrovnaná a bodově bohatá na obou stranách. Statistiky jsou na webu ČBF.