Komentáře k zápasům

U15  BK START OSTRAVA - TJ ŠUMPERK  37:75

Opět jsme nastupovaly pouze v sedmi, tentokrát proti Šumperku. Na rozdil od minulého zápasu jsme tahaly za kratší konec především pod košem. Když se k tomu přidala kupa nepřesných přihrávek, nestačila k zabránění prohry ani velká bojovnost.

U15  BK START OSTRAVA - BASKET VALMEZ  73:69

Tento zápas byl již třetím vzájemným setkáním za poslední dva měsíce. Navíc některá děvčata proti sobě nastoupila v sobotním utkání kategorie U17. Sedm statečných však předvedlo oproti sobotě výkon plný bojovnosti a nasazení. V první čtvrtině si nikdo nedokázal vytvořit výraznější náskok a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Na konci třetí čtvrtiny holky dokázaly využít zmatků soupeře v rozehrávce a vytvořily si rozhodující náskok. Trochu napnuly skalní fanoušky začátkem poslední čtvrtiny, ale v rozhodujících okamžicích vždy zabraly a vítězství si již vzít nedaly. Všechny holky zaslouží pochvalu za předvedený výkon, ale ještě kapku navíc si zaslouží Terka, která ač věkem minižačka, trápila rozehrávku soupeře a zapsala si rekordní počet bodů mezi staršími holkami. 

U15  SK K2 PROSTĚJOV - BK START OSTRAVA  42:66

O výhře jsme rozhodly hned v úvodní čtvrtině, kterou jsme vyhrály o 17 bodů. V dalším průběhu zápasu jsme si urdžovaly zruba dvacetibodový náskok a nedopustily jakékoliv drama. 

U15  BK START OSTRAVA - BASKET VALMEZ  55:52

Úvod zápasu patřil stejně jako před Vánocemi soupeři. Naše zbytečné chyby trestal jednoduchými koši z rychlých protiútoků. Naštěstí jsme se postupně probraly a začaly náskok stahovat. V poločase jsme ještě prohrávaly o pět bodů, ale po pěti dalších minutách jsme již šly poprvé do vedení. Do konce zápasu jsme se tahaly o vedení, ale nikdo si výrazný náskok nevytvořil. Ve vypjaté koncovce jsme vedení uhájily, i když to byly neeeervy. 

 

U15  BASKET VALMEZ - BK START OSTRAVA  83:57

Valmez byl posledním soupeřem, se kterým jsme v této sezóně ještě nehrály. Bohužel nám vůbec nevyšel úvod utkání. Nebyly jsme schopné smysluplně zahrát v útoku a ze zbytečných ztrát se na nás valil jeden rychlý protiútok za druhým. Od druhé čtvrtiny se hra vyrovnala a do poločasu jsme ztrátu trooošku stáhly. Soupeř měl však více sil a holek na lavičce, takže jsme bohužel odjely s první porážkou v této sezóně. 

 

U15  SK K2 PROSTĚJOV - BK START OSTRAVA, 42:62

V předehrávaném utkání jsme v prvním poločase nebyly schopné výrazně bodově odskočit. Zbytečně jsme ztralily obrovské množství míčů a nebyly dostatečně důrazné v obraně. Druhý poločas jsme se dokázaly úspěšněji prosadit a zlepšily zakončení. Mrzí zranění Adél, které ji vyřadí z tréninků asi až do konce roku. Přejeme jí brzký návrat na palubovku.

 

U15  BK START OSTRAVA - SK K2 Prostějov  110:37

V poněkud dřívější čas než jsme zvyklí, jsme nastoupily proti nám dosud neznámému soupeři. Oproti jiným zápasům jsem nezaspaly začátek a vytvořily si náskok dvaceti bodů hned v úvodní čtvrtině. Náležitě jsme využívaly naší výškové převahy a skóre pravidelně narůstalo. Tento týden už podruhé překonala většina holek hrajících také v týmu U17 stobodovou hranici.

 

U15  BK START OSTRAVA - TJ Šumperk  63:53

 Už náš úvodní zářijový zápas v Šumperku naznačil, že zápasy s tímto soupeřem nebudou jednoduché. Zásadní a rozhodující náskok jsme si vytvořily ve druhé čtvrtině. Druhý poločas už byl řežbou a bojem o každý kousek palubovky. Téměř všechny holky se dostaly do problémů s fauly, většinou naprosto zbytečnými zákroky. Takže pouze jedna vyfaulovaná hráčka je ještě slušný výsledek. Naštěstí už byl konec a holky si mohly vychutnat nejen bábovku od sobotních opozdilců, ale i radost z výhry.

 

U15  BK START OSTRAVA - SK Bruntál  68:41

Po nedělním obědě (určitě dietním) jsme nastoupily proti holkám z Bruntálu, s nimiž některé naše hráčky hrají ŽL U14. Přestože jsou kamarádky, na hrišti si nic nedarovaly zadarmo. Pro nás byla zpočátku trošku překvapením bruntálská zóna, ale postupem času jsme na ni našly recept. Zásadní krok k výhře jsme udělaly ve druhé čtvrtině, kterou jsme vyhrály o 20 bodů. Zbytek zápasu jsme už jen kontrolovaly výsledek a daly příležitost nováčkům a výrazně mladším hráčkám. Pochvalu navíc zaslouží Barča s Luckou, které ráno odehrály na výbornou zápas ŽL U15 za Havířov, a odpoledne byly tahounkami a nejvíce skórujícími hráčkami našeho týmu!!!

U15  TJ Šumperk - BK START OSTRAVA 35:55

V neděli jsme sehráli zápas proti nám dosud neznámému soupeři. Od začátku jsme byli ve vedení a snažili se hrát co nejrychleji dopředu. K vidění bylo několik oku lahodícíh kombinací, které potěšily trenérky i skromný doprovod. Problém byl na doskoku, kdy jsme zbytečně dávali soupeřkám druhé i třetí šance k zakončení. To by se mohlo příště vymstít. Statistiky jsou na webu ČBF.