Komentáře k zápasům

U13  BK START OSTRAVA - SBŠ TŘINEC  22:80 a 23:86

Vetšina třineckých holek nebyla technicky výrazně před námi, zato byly fyzicky úplně jinde. Když se postavily pod koš na doskok, střilely tak dlouho, až jim to tam spadlo - klidně i 5x. Naše oko potěšila souhra Terky a Emči, které rychlostně předčily všechny na hřišti. Bohužel většinou pod košem narazily do třinecké skály, ale vzhledem k tomu, že náš věkový průměr byl výrazně nižší, holky nic nevzdaly a bojovaly až do závěru zápasu. Za celý víkend zaslouží naše maluchy pochvalu.

U13  SBŠ OSTRAVA U12 - BK START OSTRAVA  65:22 a 42:18

Tentokrát jsme v této kategorii nenastupovaly proti starším holkám, ale proti výběru všech ostravských družstev SBŠ. Úvodní čtvrtiny byly vždy velmi vyrovnané a bylo vidět, že si holky hrající v lichých čtvrtinách už dokážou pomoct přihrávkami. Proto se dostávaly častěji do zakončení, ve druhém zápase dokonce soupeře přehrály. V sudých čtvrtinách hrály z větší části holky, které jsou věkem ještě U11. Také ony zaslouží pochvalu za předvedený výkon. V obraně nic nevzdaly a koše jsou pro ně prostě ještě moc vysoko. Nic nevzdal ani náš žlutý fanklub, který během zápasů oceňoval každý úspěch našich holek. Díky za podporu!!!

U13  BK START OSTRAVA - BASKET OPAVA 2010 12:84 a 16:65

Vzhledem k omluvenkám na poslední chvíli jsme k tomuto dvojzápasu nastupovaly pouze v osmi, z toho pět hráček bylo ve věku U11. Nicméně holky začaly s odhodláním uhrát lepší výsledek než v úvodu sezóny v Opavě. Povětšinou narážely na výraznou výškovou převahu soupeře, ale oproti září byl výsledek prvního zápasu o dvacet bodů příznivější. Přestože síly ubývaly každým střídáním, ve druhém zápase holky dokázaly urdžet soupeře pod dvacetibodovou hranicí v každé čtvrtině. Škoda, že jsme nedokázaly proměnit aspoň pár jednoduchých střel. Přesto to byl nejlepší výsledek v této věkové kategorii proti starším soupeřům a každá hráčka dala do zápasu všechno, co mohla.

U13  BK START OSTRAVA - BASKET OSTRAVA 12:110 a 17:91

Výhrou v tomto zápase byla skutečnost, že jsme konečně mohly hrát podle pravidel minibasketbalu na dvě pětky, s že jsme si nespletly strany při útočení.  Jinak pro nás bylo největším utrpením vyhození z autu. Je vidět, že naše zkušenější hráčky už vědí jak na to a dokáží si také přihrát v postupném útoku. Holky hrající prvním rokem (a to jsou skoro všechny) ještě bojují samy se sebou, a což teprve se soupeřem. Ale i to k začátkům v basketu patří. Každý trénink a zápas však holky posouvá kupředu, i když skóre vypadá velmi divoce.

U13  SBŠ Třinec - BK START OSTRAVA 73:21 a 69:15

Jak už bývá v zápasech této věkové kategorie zvykem, čelili jsme výškové i váhové přesile soupeře. Přesto jsme uhráli dosud nejlepší výsledky v této soutěži a nebýt docela slušného množství zahozených jednoduchých příležitostí, mohl být výsledek prvního zápasu ještě lepší. Ve druhém zápase už holkám hrajícím v osmi začaly docházet síly, přesto poslední čtvrtinu dokázaly vyhrát!!!

U13  BK START OSTRAVA - SBŠ Ostrava U12 12:80 a 16:91

Další zápas v kategorii U13 jsme sehrály proti výběru ročníku 2012 SBŠ Ostrava. Nebyl tedy o nic vyšší než my, ale zato měl o mnoho více zkušeností a dovedností. Pro nás jsou to získané zkušenosti především pro kategorii U12, do které velká část holek věkově patří.

U13  Basket Opava 2010 - BK START OSTRAVA 108:9 a 99:6

Téměř ve stejném složení jako soutěž U12 budeme hrát soutěž pro U13. Pro většinu holek to znamená, že soupeř bude o 1-2 roky starší. Bude tedy vyšší, silnější a vyhranější. V těchto zápasech vše tedy leželo na Emě a Adi, které se jediné dokázaly bodově prosadit. Pochvalu ale zaslouží i ostatní hráčky, pro které je to první sezóna se soutěžními zápasy. Všechny bojovaly co jim síly a výška dovolily.