Komentáře k zápasům

U13  BASKET OSTRAVA - BK START OSTRAVA  106:15 a 90:17

Poslední zápas základní skupiny odehrály minižačky proti lídrovi tabulky. Jediným našim pozitem bylo, že nás poprvé v sezóně byla plná soupiska. Soupeř byl starší, vyšší, vyhranější. S tím se nedá nic dělat. Ale když rozhodčím zamrzne píšťalka a písknou 5 faulů na družstvo za celý zápas, je mi smutno. Obzvláště, když pak na tréninku vidím ty modřiny, které si holky odnesly. Možná by měli vyrazit do Mohelnice na exkurzi. My zase musíme zlepšit hromadu dalších věcí, abychom se samy nepřipravovaly o míče, i když nás soupeř zrovna nedusí.

U13  BK START OSTRAVA - SBŠ TŘINEC  22:80 a 23:86

Vetšina třineckých holek nebyla technicky výrazně před námi, zato byly fyzicky úplně jinde. Když se postavily pod koš na doskok, střilely tak dlouho, až jim to tam spadlo - klidně i 5x. Naše oko potěšila souhra Terky a Emči, které rychlostně předčily všechny na hřišti. Bohužel většinou pod košem narazily do třinecké skály, ale vzhledem k tomu, že náš věkový průměr byl výrazně nižší, holky nic nevzdaly a bojovaly až do závěru zápasu. Za celý víkend zaslouží naše maluchy pochvalu.

U13  SBŠ OSTRAVA U12 - BK START OSTRAVA  65:22 a 42:18

Tentokrát jsme v této kategorii nenastupovaly proti starším holkám, ale proti výběru všech ostravských družstev SBŠ. Úvodní čtvrtiny byly vždy velmi vyrovnané a bylo vidět, že si holky hrající v lichých čtvrtinách už dokážou pomoct přihrávkami. Proto se dostávaly častěji do zakončení, ve druhém zápase dokonce soupeře přehrály. V sudých čtvrtinách hrály z větší části holky, které jsou věkem ještě U11. Také ony zaslouží pochvalu za předvedený výkon. V obraně nic nevzdaly a koše jsou pro ně prostě ještě moc vysoko. Nic nevzdal ani náš žlutý fanklub, který během zápasů oceňoval každý úspěch našich holek. Díky za podporu!!!

U13  BK START OSTRAVA - BASKET OPAVA 2010 12:84 a 16:65

Vzhledem k omluvenkám na poslední chvíli jsme k tomuto dvojzápasu nastupovaly pouze v osmi, z toho pět hráček bylo ve věku U11. Nicméně holky začaly s odhodláním uhrát lepší výsledek než v úvodu sezóny v Opavě. Povětšinou narážely na výraznou výškovou převahu soupeře, ale oproti září byl výsledek prvního zápasu o dvacet bodů příznivější. Přestože síly ubývaly každým střídáním, ve druhém zápase holky dokázaly urdžet soupeře pod dvacetibodovou hranicí v každé čtvrtině. Škoda, že jsme nedokázaly proměnit aspoň pár jednoduchých střel. Přesto to byl nejlepší výsledek v této věkové kategorii proti starším soupeřům a každá hráčka dala do zápasu všechno, co mohla.

U13  BK START OSTRAVA - BASKET OSTRAVA 12:110 a 17:91

Výhrou v tomto zápase byla skutečnost, že jsme konečně mohly hrát podle pravidel minibasketbalu na dvě pětky, s že jsme si nespletly strany při útočení.  Jinak pro nás bylo největším utrpením vyhození z autu. Je vidět, že naše zkušenější hráčky už vědí jak na to a dokáží si také přihrát v postupném útoku. Holky hrající prvním rokem (a to jsou skoro všechny) ještě bojují samy se sebou, a což teprve se soupeřem. Ale i to k začátkům v basketu patří. Každý trénink a zápas však holky posouvá kupředu, i když skóre vypadá velmi divoce.

U13  SBŠ Třinec - BK START OSTRAVA 73:21 a 69:15

Jak už bývá v zápasech této věkové kategorie zvykem, čelili jsme výškové i váhové přesile soupeře. Přesto jsme uhráli dosud nejlepší výsledky v této soutěži a nebýt docela slušného množství zahozených jednoduchých příležitostí, mohl být výsledek prvního zápasu ještě lepší. Ve druhém zápase už holkám hrajícím v osmi začaly docházet síly, přesto poslední čtvrtinu dokázaly vyhrát!!!

U13  BK START OSTRAVA - SBŠ Ostrava U12 12:80 a 16:91

Další zápas v kategorii U13 jsme sehrály proti výběru ročníku 2012 SBŠ Ostrava. Nebyl tedy o nic vyšší než my, ale zato měl o mnoho více zkušeností a dovedností. Pro nás jsou to získané zkušenosti především pro kategorii U12, do které velká část holek věkově patří.

U13  Basket Opava 2010 - BK START OSTRAVA 108:9 a 99:6

Téměř ve stejném složení jako soutěž U12 budeme hrát soutěž pro U13. Pro většinu holek to znamená, že soupeř bude o 1-2 roky starší. Bude tedy vyšší, silnější a vyhranější. V těchto zápasech vše tedy leželo na Emě a Adi, které se jediné dokázaly bodově prosadit. Pochvalu ale zaslouží i ostatní hráčky, pro které je to první sezóna se soutěžními zápasy. Všechny bojovaly co jim síly a výška dovolily.