Komentáře k zápasům

5. 5. 2022

U13  SK BRUNTÁL - BK START OSTRAVA 30:52 (3:8; 13:20; 20:38) A 40:69 (4:15; 15:28; 23:49)

K posledním zápasům soutěže jsme vyjížděly až do Bruntálu. Opět jsme zapojili několik nováčků, kteří musí získávat zkušenosti pro příští rok v žákovské lize. Bodově nás táhla čtveřice B+L+N+N, ale i ostatní holky přispěly svou troškou k poměrně slušnému skóre.

Ve skupině o 5.-8. místo jsme ani jednou nezaváhaly a obsadily celkově 5. místo v soutěži. Vzhledem k počtu holek a neustálým odkladům v covidové době lze toto považovat ze pěkný výsledek.

24.4.2022

U13  BK START OSTRAVA - SK BRUNTÁL  58:21 (15:4; 32:10; 40:17) a 66:29 (18:8; 32:13; 50:17)

Po dlouhé době nastoupily k zápasům mladší holky. Na poslední chvíli jsme místo onemocnělých opor musely nominovat dva úplné nováčky, ale především Lucka a Naty táhly k vítětství celé družstvo. Ostatní holky však bojovaly co jim síly a zkušenosti stačily, a tak jsme celkem v poklidu dvakrát zvítězily.

26. 3. 2022

MEZIREGIONÁLNÍ TURNAJ U12

BK START OSTRAVA - TBS PŘEROV 31:69

V prvním zápase jsme nastoupily proti smíšenému družstvu, které mělo převahu kluků. Pokud byly na hřišti holky a za nás hrály zkušenější hráčky, byl zápas celkem vyrovnaný.  My jsme však chtěli zapojit také naše nováčky, aby zažili atmosféru soutěžních utkání. Přes veškerou jejich snahu nás soupeř překonával dlouhými přehozy, které jsou sice účinné, ale přiliš nerozvíjejí základní basketbalové dovednosti. V poslední čtvrtině jsme ustoupily od celoplošné obrany a vychytáváním míčů na půlce hřiště jsme snížily náskok soupeře.

TBS PŘEROV - SKB ZLÍN 50:35

SKB ZLÍN - BK START OSTRAVA 49:30

Druhý zápas byl již čistě holčičí záležitostí. Bodově nám utekla pouze druhá čtvrtina, ale opět jsme nechávaly hrát i mladší holky. Ty již nebyly tak vystrašené jako první zápas a samy se hlásily o střídání. Zkušenější holky se postaraly o vstřelené body, škoda jen některých zbrklých přihrávek a střel. Kdyby méně zmatkovaly, mohlo být skóre vyrovnanější. Přesto však holky zaslouží za předvedené výkony pochvalu, do příštího turnaje se určitě zase zlepšíme. A také děkujeme všem rodičům za skvělou atmosféru v hledišti a bezva fandění našim basketbalovým nadějím. Ve fotogalerii je vloženo několik momentek z turnaje.

Konečné pořadí turnaje:

1. TBS Přerov mix

2. SKB Zlín dívky

3. BK START Ostrava dívky

11. 3. 2022

U13  SBŠ OSTRAVA U12 - BK START OSTRAVA 20:46 (10:17; 12:30; 16:42) A 26:49 (6:18; 18:30; 20:38)

První zápas skupiny o 5. - 8. místo jsme odehrály proti o rok mladším holkám z SBŠ Ostrava. Zatímco soupeře byla díky větší základně plná lavička, za nás nasoupila osvědčená zápasová osmička. I přes počáteční obavu ze jména soupeře holky od začátku dobře bránily a nechaly si dát první koš až v páté minutě, kdy vedly 15:0. Tím z nich spadl zbytečný respekt a postupně stále navyšovaly svůj náskok. I přes občasné zbrklé přihrávky a neproměněné jasné příležitosti v poklidu dokráčely k výhře. V podobném duchu se nesl i druhý zápas, kde jsme se trochu zadrhly pouze ve druhé čtvrtině, která skončila nerozhodně. Holky zaslouží pochvalu za oba zápasy, rodiče a naše starší holky pak zase za fandění.

19.2. 2022

U13 BK FRÝDEK-MÍSTEK - BK START OSTRAVA  34:33 (9:12; 15:23; 23:25) a 44:31 (12:4; 18:14; 36:22)

V sobotu jsme absolvovaly poslední dvojzápas základní části oblastního přeboru proti holkám z FM. Na podzim jsme je v domácím prostředí potrápily, ale bohužel se nám od té doby zmenšil kádr hráček. Přesto jsme byly téměř celý zápas ve vedení a o vítězství jsme přišly až v úplném závěru zápasu. Ve druhém zápase už nám docházely síly, takže jsme soupeře neustále s větší či menší úspěšností dotahovaly. Bodově nás táhla v obou zápasech především Naty. O výhru alespoň v prvním zápase nás kromě místy děravé obrany připravila malá úspěšnost TH (14/3 a 8/3). Do zápasů o umístění je toto třeba vylepšít. V základní skupině jsme skončily na čtvrtém místě a škoda především nepovedených zápasů proti Příboru. Od března bude soutěž pokračovat zápasy o konečné umístění.

12.2. 2022

U13 BK START OSTRAVA - TJ LOKO KRNOV  31:28 (8:10; 16:16; 24:20) a 63:39 (14:9; 37:17; 55:25)

Volného víkendu v termínové listině soutěží jsme využily k dohrávce dvojutkání proti Krnovu. Z úvodních zápasů jsme věděly, že nás čekají patrně vyrovnané zápasy. Ten první toto očevání naplnil stoprocentně. Úvod vypadal na souboj Lucka vs soupeř. Za první poločas sama nastřílela 3/4 našich bodů, čímž jsme držely se soupeřem krok. Také ve druhém poločase se žádnému družstvu nepodařilo odskočit na více než 4 body. Naštěstí pro nás se v poslední čtvrtině střelecky probraly také ostatní hráčky a v úplném závěru se nám podařilo překlopit výsledek v náš prospěch.

Za druhý zápas zaslouží holky velkou pochvalu. Zakončení už nebylo závislé pouze na Lucce, zdatně ji sekundovala i Naty. Hromadu získaných míčů v obraně měly Barča s Niky. Nejvíce ovací publika pak měla určitě naše nejmladší Terka, která dokázala několikrát vyškolit v driblinku soupeřky na závěr chladnokrevně zakončit. Vsechny holky však předvedly velkou bojovnost a nasazení, bez ohledu na získané modřiny a oděrky. Odměnou jim byla hromada vstřelených košů, jejich střelecký rekord v soutěži.

18. 1. 2022

U13  BK START OSTRAVA - BK PŘÍBOR  22:17 (2:6; 4:12; 16:12) A 4:20 (0:4; 0:10;  2:16)

Dohrávku domácího zápasu jsme musely odehrát na soupeřově palubovce. Kdo by čekal poučení z nedělních zápasů, škaredě se mýlil. V prvním poločase uvodního zápasu jsme zase nemohly najít cestu do koše. Naštěstí ji nemohl najít ani soupeř, takže ztráta v poločase nebyl katastrofická. Pak konečně začaly holky hrát tak, jak jsme od nich chtěly. Důraznou obranou získávaly míče a skóre se před poslední čtvrtinou převrátilo v náš prospěch. I když příborské holky bojovaly, už jsme si vítězství vzít nenechaly.

Druhý zápas byl asi zlý sen. Celý první poločas holky nebyly schopné prohodit míč obručí, a to ani z nejvyloženějších šancí. A vzhledem k tomu, že soupeř začal praktikovat hru "všichni visí na hráčce 18", čemuž rozhodčí jen přihlíželi, odvezly jsme si nehezkou porážku. Více však mrzí to, že se holky nechaly takto rozhodit a Lucku nezastoupil někdo jiný.

16. 1. 2022

U13  BK PŘÍBOR - BK START OSTRAVA  32:26 (10:2; 16:6; 22:16) A 24:29 (2:7; 13:13; 17:27)

O výsledku prvního zápasu rozhodla první čtvrtina. Holky byly myšlenkami asi ještě ve svých postýlkách, protože úvod zápasu úplně prospaly. Terpve od druhého poločasu začaly být aktivní, ale to už na zvrat ve vývoji bylo pozdě. K tradiční opoře Lucce se bodově bohužel nikdo nepřidal, takže jsme neměli nárok na výhru.

Ve druhém zápase si holky úvod zápasu pohlídaly a vypadalo to na poklidnou výhru, kdy se do zápasu budou moci více zapojit i naši benjamínci na svých prvních soutěžních zápasech. V poločase však bylo srovnáno a začínalo se od začátku. Naštěstí si tentokrát stěžejní část našich bodů rozdělily tři hráčky, a tak jsme si z Příbora přeci jen jednu výhru odvezly.

13. 12. 2021

U13   BASKET OSTRAVA - BK START OSTRAVA  70:30 (16:12; 33:20; 62:23) a 59:16 (16:6; 18:12; 43:14, 59:16)

Po týdnu jsme nastoupily opět proti BO, tentokrát k dohrávce úvodního kola soutěže. Náš zásadní problém je v ochotě a schopnosti si přihrát. Míč lítá pomalu, obloučkem a často jen tak naslepo. Ze ztrát pak dostáváme snadné koše. Do nového roku je co zlepšovat. Nechybí nám však nasazení a bojovnost, což těší především u mladších hráček, které musí bojovat s výškovou a váhovou převahou soupeřek. Kaňkou na zápase se stala pouze zlomenina na naší straně, která byla poslední kapkou ke zrušení dohrávek ŽL U14 v průběhu týdne. Snad v novém roce bude líp.

5. 12. 2021

U 13   BK START OSTRAVA - BASKET OSTRAVA  24:55 (10:14; 16:22; 17:33) A 17:60 (8:22; 12:30; 12:52)

V prvním zápase nás bodově táhla Lucka. I když se ostatní holky snažily, nedokázaly si přesně přihrát a zbytečně se vysilovaly driblováním. V prvním poločase jsme dokázaly držet se soupeřem krok, ale postupně se projevoval nedostatek hráček ke střídání.

Ve druhém zápase se bodově prosadilo již více hráček. Přes všechnu snahu bylo prostě nad naše síly, abychom odehrály dva zápasy v osmi. Pro všechny to však byly další herní zkušenosti, kterých není nikdy dost.

21. 11. 2021

U13   BK START OSTRAVA - BK FRÝDEK-MÍSTEK  38:45 (11:4; 19:18; 30:28) a 28:46 (6:13; 10:17; 18:34)

Minižačkám na poslední chvíli odpadly dvě hráčky, přesto si nenechaly ujít první domácí zápas. Soupeř na tom nebyl početně o nic lépe než my. Takže našich osm statečných bylo vlastně vítězstvím. V prvním zápase to dlouho vypadalo, že urveme v této soutěži první výhru. Čtvrtinu a půl jsme udržovaly pohodový náskok, před přestávkou však přišla šňůra deseti bodů do našeho koše a bylo srovnáno. Vedení pouze o bod bylo výsledkem naší přehazované pod košem. Zbytek zápasu jsme se se soupeřem přetahovaly o vedení, ale v polovině poslední čtvrtiny už holkám došly síly a k výhře jsme zápas nedokázaly dotlačit.

V druhém zápase byl úbytek sil ještě patrnější. Navíc jsme se zbytečně vysilovaly nepřesnými a zbrklými přihrávkami, čímž trpělo zakončení. Bodově nás v obou zápasech bodově táhla především Lucka, zdatně ji sekundovaly Barča a Naty. Ale i ostatní holky zaslouží velkou pochvalu za to, že v omezeném počtu nechaly na hřišti všechny síly. Doufejme, že modřiny brzy zmizí a zranění nebudou mít dlouhé léčení. A hlavně věříme, že za dva týdny budeme hrát znovu, a to v početnější sestavě.

6. 11. 2021

U13   TJ LOKO KRNOV - BK START OSTRAVA  47:35 (11:2; 28:18; 41:18) a 42:32 (9:14; 23:21; 37:26)

Konečně se dočkaly zápasů i minižačky. Do oblíbeného Krnova jsme vyrazily vlakem i s novým členem družstva - maskotem Startíkem. Tak snad bude nosit štěstí.

V úvodu prvního zápasu jsme se dost trápily. Obrana nebyla špatná, ale vůbec nám nepadal míč do koše. Až ve druhé čtvrtině se začaly trefovat Lucka s Barčou a začaly jsme držet se soupeřem krok. Bohužel na jejich výkon nedokázal nikdo ve třetí čtvrtině navázat, takže soupeř nám zase utekl. Poslední čtvrtinu jsme vyhrály o 11 bodů, ale to stačilo jen na kosmetickou úpravu skóre.

Druhý zápas jsme začaly ve stejném duchu, jako jsme skončily ten první. K Lucce a Barči se konečně přidala i Natka a hned to bylo vidět i skóre. Nasazenou laťku jsme však nedokázaly udržet a soupeř nás během dalších dvou čtvrtin předběhl. V poslední čtvrtině to zpočátku vypadalo, že ztrátu doženeme. V její polovině jsme ztrácely už jen pět bodů. Pak už ale došly síly a soupeř si v poslední minutě pojistil vítězství dvěma koši. Škoda, na jednu výhru jsme měly...