Komentáře k zápasům

U12  SBŠ TŘINEC - BK START OSTRAVA  91:16 a 109:17

Proti holkám z Třince se nám v letošní sezóně vůbec nedaří. Jedním z důvodů je i to, že vzhledem k jejich množství nemusí doplňovat soupisku mladšími holkami. I tentokrát jich byla celá lavička patřičného ročníku, zatímco my jsme měli 2/3 holek o rok až dva mladších. Jsou to pro ně ale cenné zkušenosti, které zúročí v dalších sezónách. Úvod prvního zápasu však vyšel výborně. Skóre 10:6 určitě nikdo nečekal. Druhá pětka soupeře byla výrazně důraznější a úspěšnější. Ztrácely jsme míče a soupeř jednoduše zakončoval. Druhý poločas probíhal v podobném duchu. Když si holky začaly přihrávat, dostávaly se i do pěkného zakončení. Někdy stačilo ubrat na razanci, ale to jsou ty zkušenosti... Ve druhém zápase soupeř posílil svou první pětku a bylo jasné, že stovka visí ve vzduchu. Bohužel jsme dávali míče protihráčkám doslova do rukou, takže tentokrát padla. Těší mne, že do střelecké listiny se zapsalo 2/3 holek, včetně těch nejmladších věkově i zkušenostně.

U12  BK START OSTRAVA - SBŠ PORUBA  10:90 a 19:97

První odveta v této kategorii nám moc nevyšla. Absence většiny vyšších holek byla znát hlavně pod košem, kdy si soupeř doskakoval téměř bez omezení. Pořád se nám nedaří vyhazování z autu a místo přihrávek zbytečně driblujeme. Aspoň že se většina holek přestává bát kontaktu se soupeřem  a získává fauly. Ještě tak proměnit ty trestného hody!!!

U12  BK START OSTRAVA - SBŠ OSTRAVA MOaP/SLEZSKÁ  19:62 a 14:44

První zápas byl z naší strany příznivější z pohledu úspěšnosti zakončení. V obraně se pořád většina holek nechá přechytračit jednoduchým uvolněním soupeře a už ani sebevětší nasazení nezabrání koši.  Pokud to tedy někteří nevypustí úplně. Ve druhém zápase už byla obrana o fousek lepší, ale nedokázaly jsme proměnit několik úplně jednoduchých příležitostí skórovat. V první čtvrtině jsme proto byly úplně plonkové. Od druhé čtvrtiny to spíše vypadalo, že soutěžíme se soupeřem o to, kdo zazdí větší vyloženku. Je to škoda, protože jsme mohly skóre trochu vylepšit.

U12  BK Frýdek-Místek - BK START OSTRAVA 91:23 a 76:19

Před začátkem zápasu jsme musely narychlo trochu improvizovat se sestavou. Holky byly celou první čtvrtinu zakřiknuté, nedařilo se jim uvolnit při vyhazování a při doskakování jen koukaly na soupeře. Postupem času se přece jen více osmělovaly a nakonec překvapily počtem vstřelených bodů. Ve druhém zápase zakřiknutost trvala celý první poločas a navíc se nám nezdařilo dát několik jasných příležitostí. Při doskoku už to vypadalo o kousek lépe, o čemž svědčí nižší počet obdržených bodů.

U12  BK START OSTRAVA - TBS Přerov 6:68 a 11:67

U12  BK START OSTRAVA - SBŠ Třinec 4:98 a 4:87

Ještě hodinu před sobotním zápasem to vypadalo, že nás konečně bude dost, abychom hrály podle pravidel minibasketbalu na dvě pětky. Ale bacily opět zvítězily. Bohužel jim podlehla i většina zkušenějších hráček. O to více příležitosti dostaly holky, které byly na svých prvních soutěžních zápasech. Tahounem byla opět Emča, která má zkušeností nejvíce. Ostatní je zatím především sbírají, ale i za nepříznivého stavu a výškové převahy soupeřů se nevzdávají a bojují o každý míč.

U12  BK HAVÍŘOV - BK START OSTRAVA 54:36 a 43:34

Přestože během týdne to vypadalo na hojnou účast na zápase, bacily a jiné aktivity způsobily, že jsme jsme do Havířova dorazily v devíti. Díky zraněním klesl po prvním zápase náš počet na sedm, takže holky musely nechat na hřišti naprosto všechno. Pro výraznou výškovou převahu jsme bohužel neměly moc šancí na doskoku. Jinak s výjimkou úplného úvodu zápasu, kdy jsme byly asi ještě v pelíšcích, jsme dokázaly se soupeřem držet krok.

U12  SBŠ Poruba - BK START OSTRAVA 79:11 a 66:11

Nejmladší děvčata zahájila sezónu místním derby proti porubské části SBŠ. Pro naprostou většinu z nich to byly první zápasy oblastního přeboru, a proto byl rozdil mezi družstvy značný. Snaha byla u všech velká, ale chybělo lepší zvládnutí základních basketbalových dovedností a především větší agresivita v obraně a na doskoku. Míče nám samy do rukou prostě padat nebudou...

Hrály a bodovaly: Čepová 0 + 0, Dreslerová 0 + 0 TH 2/0, Hermannová 0 + 0, Horváthová 0 + 0, Janečková 2 + 2 TH 4/0, Kubicová 3 + 2 TH 10/3, Mlýnková 4 + 0, Sukeník 0 + 0, Štembírková E. 2 + 7 TH 2/1