Komentáře k zápasům

U12  BK START OSTRAVA - BK FRÝDEK-MÍSTEK  17:95 a 37:89

Do zápasů proti vedoucímu týmu naší skupiny se zapojili už i dlouhodobí marodi, takže jsme mohly konečně zase hrát podle pravidel minibasketbalu. Stále bojujeme s vyhazováním míče z autu, takže soupeři nahráváme na snadné koše. V prvním zápase jsme držely soupeře v naději, že nám vstřelí nepopulárních sto bodů, ale nakonec to holky ubojovaly. Druhý zápas už se holkám dařilo lépe propracovat ke koši a zlepšila se i úspěšnost zakončení. Je potěšitelné, že za tradičního střeleckého lídra Emču se zařadila i další děvčata - Janka, Julča a Lucka.

Eastercup v Klatovech - 28. - 31. 3. 2024

Družstvo U12 mělo za soupeře pouze dva týmy. Mistryně republiky z loňské sezóny Vlčice Žďár nad Sázavou a pražské Jižní Supice, které jsou stejně jako my na začátku svého basketbalového snažení. První zápas proti Supicím přinesl drama až do poslední vteřiny. V první a třetí čtvrtině hrály naše tahounky, které měly za úkol vytvořit dostatečný bodový náskok, aby nás soupeř ve druhé a čtvrté čtvrtině již nedohnal. Nevyšlo to úplně podle představ a o výhru jsme se musely strachovat až do úplného závěru. Ale první krok ke druhému místu jsme nakonec zvládly. Proti Vlčicím jsme chtěly dosáhnout lepšího výsledku než předcházející den Pražačky. To se nám povedlo, protože jsme obdržely téměř o polovinu méně bodů a podařilo se nám i dopravit míč do koše. Odpolední odveta proti Supicím slibovala znovu napínavou podívanou. My jsme tentokrát vytvořily dvě rovnocenné skupiny, takže skóre nenarůstalo tak rychle v náš prospěch, zato rovnoměrně v celém zápase. V poměrném klidu jsme získaly druhou výhru, a tím i stříbrné medaile. Ve druhém zápase proti Vlčicím byl cíl uhrát lepší vysledek než předchozí den. To holky splnily a potěšily nejen trenéry, ale i náš skromný, ale viditelný fan club. Další dva zápasy mimo soutěž proti klukům z Německa ukázaly, že v tomto věku jsou hoši ještě méně vytáhlí, ale výrazně běhavější a technicky vybavenější. Přesto se jich holky nezalekly a nic jim nedaly zadarmo. Všechny zaslouží za celé čtyři dny na turnaji velkou pochvalu.

U12  TBS PŘEROV - BK START OSTRAVA  91:13 a 64:7

Jelikož doznívaly jarní prázdniny, byla naše sestava značně oslabená. A to hlavně o vyšší holky, které mohly aspoň trošku ztížit doskok soupeři. Takhle Přerovačky doskakoval do té doby, až se prostě trefily - třeba i 4x za sebou jedna hráčka. Přesto holky bojovaly co jim síly, počet a vzrůst stačily.

U12  BK START OSTRAVA - BK HAVÍŘOV  27:48 a 57:53

S Havířovem jsme v první části soutěže uhrály nejvyrovnanější výsledky. Věděly jsme, že největší nebezpečí bude hrozit od vysokých hráček, které mají obroučku koše na dosah. Snažily jsme se, aby se k nim míč pokud možno vůbec nedostal. Množství obdržených bodů v prvním zápase proto bylo přijatelné, bohužel jsme nedokázaly zakončit množství jednoduchých nájezdů. A také střelba TH byla zoufalá. Proto jsme nedokázaly soupeře více potrápit. Druhý zápas jsme se stále snažily nepustit do zakončení dvě podkošové havířovské hrozby. Nebylo to idální, ale holky se konečně rozehrály v útoku. Snažily se dostat dopředu přihrávkou místo driblinkem a k vidění bylo i několikrát úspěšné hoď a běž. Sladkou odměnou pak byla první výhra prťat v soutěži, která potěšila trenéry i skvěle fandící rodiče.

U12  SBŠ TŘINEC - BK START OSTRAVA  91:16 a 109:17

Proti holkám z Třince se nám v letošní sezóně vůbec nedaří. Jedním z důvodů je i to, že vzhledem k jejich množství nemusí doplňovat soupisku mladšími holkami. I tentokrát jich byla celá lavička patřičného ročníku, zatímco my jsme měli 2/3 holek o rok až dva mladších. Jsou to pro ně ale cenné zkušenosti, které zúročí v dalších sezónách. Úvod prvního zápasu však vyšel výborně. Skóre 10:6 určitě nikdo nečekal. Druhá pětka soupeře byla výrazně důraznější a úspěšnější. Ztrácely jsme míče a soupeř jednoduše zakončoval. Druhý poločas probíhal v podobném duchu. Když si holky začaly přihrávat, dostávaly se i do pěkného zakončení. Někdy stačilo ubrat na razanci, ale to jsou ty zkušenosti... Ve druhém zápase soupeř posílil svou první pětku a bylo jasné, že stovka visí ve vzduchu. Bohužel jsme dávali míče protihráčkám doslova do rukou, takže tentokrát padla. Těší mne, že do střelecké listiny se zapsalo 2/3 holek, včetně těch nejmladších věkově i zkušenostně.

U12  BK START OSTRAVA - SBŠ PORUBA  10:90 a 19:97

První odveta v této kategorii nám moc nevyšla. Absence většiny vyšších holek byla znát hlavně pod košem, kdy si soupeř doskakoval téměř bez omezení. Pořád se nám nedaří vyhazování z autu a místo přihrávek zbytečně driblujeme. Aspoň že se většina holek přestává bát kontaktu se soupeřem  a získává fauly. Ještě tak proměnit ty trestného hody!!!

U12  BK START OSTRAVA - SBŠ OSTRAVA MOaP/SLEZSKÁ  19:62 a 14:44

První zápas byl z naší strany příznivější z pohledu úspěšnosti zakončení. V obraně se pořád většina holek nechá přechytračit jednoduchým uvolněním soupeře a už ani sebevětší nasazení nezabrání koši.  Pokud to tedy někteří nevypustí úplně. Ve druhém zápase už byla obrana o fousek lepší, ale nedokázaly jsme proměnit několik úplně jednoduchých příležitostí skórovat. V první čtvrtině jsme proto byly úplně plonkové. Od druhé čtvrtiny to spíše vypadalo, že soutěžíme se soupeřem o to, kdo zazdí větší vyloženku. Je to škoda, protože jsme mohly skóre trochu vylepšit.

U12  BK Frýdek-Místek - BK START OSTRAVA 91:23 a 76:19

Před začátkem zápasu jsme musely narychlo trochu improvizovat se sestavou. Holky byly celou první čtvrtinu zakřiknuté, nedařilo se jim uvolnit při vyhazování a při doskakování jen koukaly na soupeře. Postupem času se přece jen více osmělovaly a nakonec překvapily počtem vstřelených bodů. Ve druhém zápase zakřiknutost trvala celý první poločas a navíc se nám nezdařilo dát několik jasných příležitostí. Při doskoku už to vypadalo o kousek lépe, o čemž svědčí nižší počet obdržených bodů.

U12  BK START OSTRAVA - TBS Přerov 6:68 a 11:67

U12  BK START OSTRAVA - SBŠ Třinec 4:98 a 4:87

Ještě hodinu před sobotním zápasem to vypadalo, že nás konečně bude dost, abychom hrály podle pravidel minibasketbalu na dvě pětky. Ale bacily opět zvítězily. Bohužel jim podlehla i většina zkušenějších hráček. O to více příležitosti dostaly holky, které byly na svých prvních soutěžních zápasech. Tahounem byla opět Emča, která má zkušeností nejvíce. Ostatní je zatím především sbírají, ale i za nepříznivého stavu a výškové převahy soupeřů se nevzdávají a bojují o každý míč.

U12  BK HAVÍŘOV - BK START OSTRAVA 54:36 a 43:34

Přestože během týdne to vypadalo na hojnou účast na zápase, bacily a jiné aktivity způsobily, že jsme jsme do Havířova dorazily v devíti. Díky zraněním klesl po prvním zápase náš počet na sedm, takže holky musely nechat na hřišti naprosto všechno. Pro výraznou výškovou převahu jsme bohužel neměly moc šancí na doskoku. Jinak s výjimkou úplného úvodu zápasu, kdy jsme byly asi ještě v pelíšcích, jsme dokázaly se soupeřem držet krok.

U12  SBŠ Poruba - BK START OSTRAVA 79:11 a 66:11

Nejmladší děvčata zahájila sezónu místním derby proti porubské části SBŠ. Pro naprostou většinu z nich to byly první zápasy oblastního přeboru, a proto byl rozdil mezi družstvy značný. Snaha byla u všech velká, ale chybělo lepší zvládnutí základních basketbalových dovedností a především větší agresivita v obraně a na doskoku. Míče nám samy do rukou prostě padat nebudou...

Hrály a bodovaly: Čepová 0 + 0, Dreslerová 0 + 0 TH 2/0, Hermannová 0 + 0, Horváthová 0 + 0, Janečková 2 + 2 TH 4/0, Kubicová 3 + 2 TH 10/3, Mlýnková 4 + 0, Sukeník 0 + 0, Štembírková E. 2 + 7 TH 2/1