Sezóna 2019/20

Turnaj U10 - Ostrava, 17. 11. 2019

V neděli prodělaly svůj křest ohněm naše nejmladší baskeťačky. A to přímo na místě, kde se v Ostravě hraje nejvyšší soutěž mužů i žen - v hale Tatran. Zúčastnily se svého prvního turnaje pro nejmladší minižákyně, který celorepublikově organizuje ČBF. Jelikož jsme se v přihlášce ohodnotili jako kategorie začátečníků, očekávali jsme soupeře na podobné úrovni. To sice až tak nevyšlo, ale přesto si holky z turnaje odnesly kromě medailí a sladkých odměn i hromadu zážitků. A to je to hlavní.

Nejprve jsme změřily síly se smíšeným družstvem TBS Přerov. Jelikož jich bylo na tři družstva, počítaly se jednotlivé čtvrtiny vždy od nuly. Až na Alču a Soňku to bylo pro všechny holky první setkání s basketbalovou realitou. Soupeř byl větší a zkušenější, takže zpočátku se objevily i slzičky v očích. Postupně však ostych mizel, holky se začaly osmělovat a míče padaly i do koše soupeře. Za jednu čtvrtinu jsme dokonce uhrály nerozhodný výsledek 8:8, což bylo super!!!

Další dva zápasy jsme odehrály proti klukům z NH Ostrava a NH Poruba. Ti nás sice nepřevyšovali až tak výškou jako baskeťáci z Přerova, ale bylo vidět, že už nějaký ten rok trénují. U nás se to zatím počítá na odtrénované týdny, v lepším případě měsíce. A také jim jsme nějaký ten koš vstřelily. Těší nás, že holky i přes to všechno většinou nechtěly střídat a chtěly být na hřišti. Velká pochvala za snahu a bojovnost, ostatní se doučíme a zkušenosti získáme. Třeba už za měsíc na podobném turnaji v Prostějově.

Fotografie z turnaje naleznete ve fotogalerii.

Turnaj U10 - Mohelnice, 14.12.2019

V sobotu vyrazily na svůj druhý turnaj kategorie U10 naše nejmenší baskeťačky. Místo původně plánovaného výjezdu do Prostějova jsme vyrazily do Mohelnice. V místní sportovní hale je čekala kromě domácích také družstva TJ Šumperk a SKB Česká Třebová. Stejně jako na minulém turnaji jsme byly jediné čistě holčičí družstvo.

Na všech klucích bylo vidět, že jsou rychlejší a hlavně basket už delší dobou hrají. Naše holky přesto bojovaly a snažily se jim hru co nejvíce znepříjemnit. Nejvíce děvčat mělo ve svém týmu družstvo domácí Mohelnice. I proto jsme s nimi uhrály nejpřijatelnější výsledek. To ovšem není nejdůležitější. Hlavní je, že si holky můžou vyzkoušet basket i jindy než na tréninku. Vše zúročí v příští sezóně, kdy už budou hrát čistě holčičí soutěž.

Ve dvou přestávkách mezi zápasy probíhaly dovednostní soutěže v přihrávkách, driblinku a střelbě. Z našeho družstva se nejvíce dařilo Majdě a Klárce, které se umístily na 3. místě v driblinku dvojic.