BK Havířov - BK Start Ostrava  61:16 a 108:9
15.12.2019, 9:30 a 11:00 BK Start Ostrava - TJ Loko Krnov  49:19 35:24
18.1.2020, 11:30 a 13:00 SBŠ Ostrava - BK Start Ostrava  123:10 a 90:14
1.2.2020, 13:30 a 15:00 BK Start Ostrava - SK Bruntál  27:57 36:65

7.3.2020, 13:30 a 15:00 BK Start Ostrava - TJ Sigma Hranice  46:26 48:40
ZRUŠENO TJ Rožnov p. Radh. - BK Start Ostrava
ZRUŠENO TJ Sigma Hranice - BK Start Ostrava
ZRUŠENO BK Start Ostrava - TJ Rožnov p. Radh.

Na základě nařízení vlády ČR byla soutěž předčasně ukončena.

21.9.2019

BK START OSTRAVA - BK HAVÍŘOV

12:58 (8:9; 8:36; 12:47)                                                                                         6:61 (0:12; 4:22; 4:44)

První zápasy oblastního přeboru mladších minižákyň jsme odehrály proti BK Havířov. Do zápasu holky vstoupily nebojácně a první čtvrtinu držely se soupeřem krok. Nebýt toho, že občas hrály pod vlastním košem přehazovanou místo basketu, mohly jsme jít dokonce do vedení. Od druhé čtvrtiny se však projevily zkušenosti soupeřek, které toho mají odehráno mnohem více než my. Přesto jsme však bojovaly o každý míč a nic nedaly soupeři zadarmo. I když se na první pohled zdá bodový rozdíl propastný, rozdíl byl pouze ve zkušenostech a herním přehledu. Nás zatím míč v rukou pálí a chceme se jej co nejrychleji zbavit. Přesto však chválíme všechny za velkou bojovnost a nasazení. Zbytek budeme vylepšovat trénink od tréninku. Děkujeme našim fanouškům za velkou podporu a sladké odměny.

5. 10. 2019

TJ LOKO KRNOV - BK START OSTRAVA

37:38 (8:10; 20:18; 24:32)                                                                                      33:31 (4:10; 14:14; 15:28)

K dalším zápasům oblastního přeboru jsme vyrazily vlakem do Krnova. Jelikož se nám celkem rozrostala marodka (sádry a bacily), doplnily jsme družstvo i o dva naprosté nováčky. Nervozita sice byla značná, ale zmizela během prvních minut.

Nejprve se holky trochu rozkoukávaly, ale po pár minutách zjistily, že soupeř má taky jen dvě ruce i nohy a začaly dávat koše. Po první čtvrtině jsme byly v těsném vedení. Ve druhé čtvrtině měl soupeř klidnější ruku při zakončení a my jsme zbytečně ztrácely míče přihrávkami, které neměly žádného adresáta. Byla to velká škoda, protože agresivní obranou dokázaly holky mnoho míčů získat. Ve třetí čtvrtině se pod košem začala prosazovat Bája a získaly jsme  osmibodový náskok. Bohužel v poslední části hry nás zase pálil míč v rukou a vybojované míče v obraně jsme zbytečně ztrácely zbrklými přihrávkami. Přesto holky nechaly na hřišti všchno a zápas dovedly do vítězného konce. Obzvláště za obranu chválím naše dvojčata, které místy vypadaly, že nejsou dvě, ale čtyři.

Druhý zápas se hodně podobal prvnímu. V první a třetí čtvrtině jsme měly mírnou převahu, ve druhé a čtvrté nás soupeř vždy dotáhl. O výsledku rozhodly chyby a nedůslednost v obraně v posledních dvou minutách. Je to však o zkušenostech, které musí holky postupně posbírat. Nasazení obou družstev bylo obrovské, a tak si obě družstva své výhry zasloužila.

Bodovaly: Brezňanová 0+2 (TH 4/2), Humlíčková 2+0, Krainová 4+2, Křižanová 18+14, Kufová 0+0, Lukáčová G. 8+2, Lukáčová T. 0+6, Metelková 0+0, Pavlíková 4+2, Skripová 0+0, Stachová 2+3 (TH 2/1), Veselá 0+0

18. 10. 2019

BK START OSTRAVA - SBŠ OSTRAVA

Dnes na naší palubovku zavítal 4. tým loňského místrovství ČR, SBŠ Ostrava. Zatímco u nás se čas strávený s basketem počítá na měsíce, hráčky soupeře již mají za sebou několik let trénování a hraní soutěžních zápasů.

Rozdíl v technice a herním přehledu byl vidět od první minuty. My se snažíme tyto své nedostatky nahrazovat bojovností a nasazením, za což holky velmi chválíme. Toto musí mít hráčka v sobě, ostatní věci se dají postupem času natrénovat. Pro nás je důležité, že jsme splnily to, co jsme si daly za cíl před zápasem. Ubránit tak, abychom nedostaly sto bodů, a samy nějaký ten koš taky vstřelit. Pokud se to zdá někomu málo, ať pro srovnání shlédne výsledky ostatních minižákovských kategorií na webu smo.cbf.cz. My se soustředíme na další tréninky, abychom už za dva týdny v Bruntále mohly hrát se soupeřem vyrovnanou partii.

Hrály a bodovaly: Badžgoňová 3(TH 2/1)+0 (TH 2/0), Brezňanová 0+0, Dudková 0+0, Humlíčková 0+0, Krainová 0+0, Křižanová 0+0, Lukáčová G. 0+0, Lukáčová T. 0+0 (TH 2/0), Pavlíková 1(TH 2/1)+0, Rundtová 1(TH 2/1)+2, Stachová 0+0, Veselá 0+0

3.11.2019

SK BRUNTÁL - BK START OSTRAVA (OP U12)

85:30 (20:5; 47:15; 64:20)                                                                                  64:29 (18:10; 41:16; 49:25)

Místo nedělního oběda jsme tentokrát vyrazily na zápasy do Bruntálu. S tímto soupeřem jsme už změřily síly před prázdninami, v rámci krnovského turnaje. Měly jsme tedy aspoň trochu srovnání, zda jsme se výkonnostně někam posunuly.

Od začátku nám dělalo největší problém ubránit jednu soupeřovu hráčku, která dovednostně převyšovala nejen nás, ale i většinu svých spoluhráček. Holky se snažily ze všech sil, ale v obraně nám stále chybí větší předvídavost. Tento nedostatek soupeř dokázal rychle potrestat. Je to hlavně o zkušenostech, které teprve sbíráme. Podobný průběh měly i čtvrtiny, ve kterých hrála druhá polovina družstava. I zde měl soupeř jednoho tahouna, který výborně ovládal míč a byl pro nás těžce ubránitelný. Taková hráčka nám zatím chybí, i když potenciál u některých je.

Do druhého zápasu jsem si daly za cíl snížit rozdíl ve skóre, především na straně obdržených bodů. To se nám podařilo, i když nutno říct, že část 3. čtvrtiny nehrála jedna ze soupeřových opor. Bylo to hned poznat a tuto čtvrtinu jsme o bod vyhrály. Jediné, co mne trochu mrzí, je nízká úspěšnost trestných hodů. Házely jsme jich více než za všechna předchozí utkání, čímž jsme mohly poněkud vylepšit skóre. Naopak nás těší, že se na vstřelených bodech podílely téměř všechny hráčky. Obzvláště nebojácné sólo přes celé hřiště v podání našeho benjamínka Alenky zakončené košem nám udělalo velkou radost.

Poděkování patří všem zúčastněným rodičům za pomoc s dopravou a podporu v hledišti. A navíc ještě mamince Natky za výrobu našeho maskota. Holky si ho samy navrhly, tak snad nám přinese do budoucna štěstí!!!

Hrály a bodovaly: Badžgoňová 8+4 (TH 2/0), Brezňanová 2+2 (TH 5/0), Dudková 0+0, Humlíčková 0+2 (TH 4/0), Krainová 4+6 (TH TH 4/2), Křižanová 8+11 (TH 14/3), Lukáčová G. 4+0 (TH 2/0), Lukáčová T. 0+0 (TH 6/0), Metelková 0+0, Pavlíková 0+2, Rundtová 2+0 (TH 2/0), Stachová 2+0, Veselá 0+0 (TH 2/0), Závadová 0+2

Odkaz na webové stránky SK Bruntál, jak to viděl soupeř...

30.11.2019

BK HAVÍŘOV - BK START OSTRAVA (OP U12)

61:16 (16:2; 29:5; 45:10) a 108:9 (27:4; 54:6; 80:7)

Druhou polovinu základní části oblastního přeboru jsme zahájily na havířovské palubovce. Trochu nás zdecimovaly nemoci, ale s tím se musí počítat a zbývající hráČky musí o to více zabrat.

V prvním zápasy holky bojovaly ze všech sil. I když stále výrazně zaostáváme za soupeři v technice a herním přehledu, snažíme se vše nahradit bojovností. Hra byla sice často přerušovaná, protože na jednom míči ležely i čtyři hráčky, ale bojovnost se většině holek upřit nedala. Každou čtvrtinu jsme prohrály cca o 10 bodů, a kdybychom daly více košů z vyložených příležitostí pod košem, mohl být výsledek ještě přijatelnější.

Pochvala za bojovnost však končí v druhé minutě druhého zápasu. To jsme ještě vedly 4:3. Pak ale holkám začaly docházet fyzické síly a některým bohužel i síly morální. I když se pak čtyři hráčky na hřišti snaží ze všech sil, jedna nedůsledně bránící shodí snahu všech ostatních. V útoku si musíme všichni uvědomit, že pokud se pořádně neuvolníme a budeme jen mávat rukama nebo se snažit přehodit soupeřovu obranu, nemáme šanci na úspěch. Jen vlastně přihráváme soupeři do rukou a umožňujeme mu dávat množství jednoduchých košů. Proto se nemůžeme divit, že jsme dostali ve druhém zápase více než sto bodů. Oproti prvnímu to byl odevzdaný zápas.

Hrály a bodovaly: Badžgoňová 4+0, Brezňanová 0+0 (TH 2/0), Dudková 0+0, Humlíčková 2+4 (TH 2/2), Krainová 3+1 (TH 8/2), Kufová 0+0, Lukáčová G. 0+0 (TH 2/0), Lukáčová T. 0+2, Pavlíková 0+2, Rundtová 2+0, Stachová 5+0 (TH 1/1), Závadová 0+0

15.12.2019

BK START OSTRAVA - TJ LOKO KRNOV (U12)

49:19 (9:4; 29:10; 41:14) a 35:24 (10:9; 21:15; 25:21)

Netradičně v neděli dopoledne jsme na domácím hřišti přivítaly baskeťačky z Krnova. Po dlouhé době jsme byly téměř v kompletním složení a na hře to bylo od začátku znát.

Úvod prvního zápasu byl ve znamení velkého boje, především na zemi. Vypadalo to, že kdo dá koš, ten vyhraje. Poprvé se sice trefil soupeř v 6. minutě, ale pak už jsme šly do vedení my a postupně jej pořád navyšovaly. Holky konečně pochopily, že není nutné přihrávat na velké vzdálenosti. Několik rychlých přihrávek s vyběhnutím do útoku je daleko účinnější než přehozy celého hřiště. Jen kdybychom ještě byly úspěšnější při zakončení z dvojtaktu! Ve stresu z toho, že nás pronásleduje soupeř, často hrozí rozbití plexiskla. Přesto jsme však dokázaly využít naší výškové převahy a první zápas dovedly poklidně do vítězného konce.

Ve druhém zápase nám parádně vyšel úvod. Dva slepené koše v první minutě nás dostaly do vedení, ale po pěti minutách již vedl soupeř. Začaly jsme dělat zbytečné chyby v obraně a vše pak na poslední chvíli hasily fauly. Naštěstí nás soupeř moc netrestal proměněnými trestnými hody, takže jsme po první čtvrtině vedly. Ve druhé čtvrtině nás střelecky podržela Ferda, která se nebála najíždět a případně doskočila odražené míče. Ve druhém poločas už holkám začínaly docházet síly. Za třetí část hry jsme daly jen dva koše ze hry a nabídly krnovačkám šanci na dotáhnutí. Naštěstí ani ony moc bodů nedaly a my stále držely nadějný výsledek. Poslední čtvrtina byla opět bojem o každý míč. Přestože sil ubývalo a naraženin přibývalo, dovedly jsme i druhý zápas do vítězného konce. Úplně všechny holky zaslouží pochvalu za obranu a nasazení. Nadělily jsme si tak velmi hezký dárek k blížícím se Vánocům!!!

Hrály a bodovaly: Badžgoňová 12+15 (TH 2/1), Brezňanová 0+4, Humlíčková 2+0 (TH 2/0), Krainová 7+4 (TH 6/3), Křižanová 11+6 (TH 4/1), Lukáčová G. 0+0, Lukáčová T. 0+0, Pavlíková 3+0 (TH 2/1), Rundtová 8+0, Stachová 6+6 (TH 4/0), Vávrová 0+0, Veselá 0+0

21.12.2019

TURNAJ "O ZUBATOU ŽÁBU" (U12)

Poslední předvánoční sobotu jsme odlehčily rodičům (až na dva dobrovolné řidiče, kterým moc děkujeme) a vyrazily do Bruntálu na turnaj. Toho se zúčastnilo šest družstev z různých částí Moravy, takže jsme narazily také na jiné soupeře, než se kterými se potkáváme v oblastním přeboru. A jelikož mělo každé družstvo v průběhu dne odehrát pět zápasů, byl to celkem fičák. Hrací doba byl zkrácena na 4x6 minut, ale i tak toho měli všichni při večerním vyhlášení dost. Všichni ale byli nadšení a spokojení, protože se organizátorům povedlo připravit bezva den s basketem.

BK START OSTRAVA - OSK OLOMOUC   14:74

Už při minutovém rozcvičení bylo vidět, že soupeř je fyzicky a technicky o pár tříd na námi. Holky se nejprve rozkoukávaly a první body daly až ve druhé čtvrtině. Postupně začaly trochu méně zmatkovat a nějaké body vstřelily. Jako jediné z týmů ze Severní Moravy daly Olomouci více než 10 bodů. Hráčkou zápasu byla soupeřovými trenéry zvolena Nikol Hermannová.

BK START OSTRAVA - BK BLANSKO   7:35

Proti týmu, který se nakonec umístil na druhém místě, nám vůbec nepadaly koše. Byla to hrozná škoda, protože jsme obdržely velmi málo bodů a mohly jsme hrát mnohem vyrovnanější zápas. Velká pochvala za obranu, což se projevilo i volbou nejlepší hráčky zápasu. Tou byla zvolena Terezie Lukáčová.

BK START OSTRAVA - TJ MEZ MOHELNICE   20:53

Jelikož Blansko a Mohelnice svedli ráno vyrovnaný zápas s těsným výsledkem, očekávaly jsme podobný průběh jako předchozí utkání. Holky opět předváděly těsnou obranu, která se soupeřkám vůbec nelíbila. Většinu bodů jsme obržely po našich nepřesných přihrávkách a rychlých protiútocích soupeře. Nejlepší hráčkou utkání byla zvolena Barbara Stachová.

BK START OSTRAVA - TJ LOKO KRNOV   31:14

Na tenhle zápas si naše holky věřily. Před týdnem dokázaly basketky z Krnova 2x porazit a podobný výsledek očekávaly znovu. Nic na tom nezměnilo ani to, že se spolu holky během turnaje skamarádily a navzájem se povzbuzovaly. První poločas byl celkem vyrovnaný, vedly jsme jen o pět bodů. Pak se projevila naše výšková převaha a dokázaly jsme dopravit míč častěji do koše. Hráčkou utkání byla zvolena Nikol Badžgoňová.

BK START OSTRAVA - SK BRUNTÁL   31:39

Do tohoto zápasu obě družstva vstupovala s tím, že medaile už sice nebudou, ale čtvrté místo je určitě lepší než páté. Ještě na začátku listopadu jsme s tímto soupeřem prohrály o 55 a 35 bodů. Vzhledem k dosavadním výsledkům na turnaji jsme však cítily, že to nemusí být tak jednoznačné. A předpoklady se naplnily. Holky věděly, že je zapotřebí ubránit v každé čtvrtině jednu klíčovou hráčku, která určovala průběh hry. V první čtvrtině se nám to povedlo na jedničku a byly jsme v mírném vedení. V té druhé měl soupeř trošku navrch a skóre bylo srovnané. Bylo tedy opět na hráčkách hrajících ve třetí čtvrtině, aby vytvořily co nejvyšší náskok. Přestože jsme daly několik košů, které odporovaly fyzikálním zákonům, soupeř se nás stále držel a do většího náskoku jsme se nedostaly. Ve čtvrté čtvrtině to byl boj o každý centimetr hřiště a o každý míč. Holky do toho daly naprosto všechno, ale možná z té obrovské snahy se nám přestalo dařit střelecky a vedení jsme neuhájily. Přesto však obrovská pochvala za patrně dosud nejlepší předvedený výkon v historii družstva. Hráčkou utkání byla zvolena Barbora Křižanová.

Na závěr turnaje byly předány ceny nejlepším hráčům turnaje i jednotlivých týmů. Za naše družstvo byla oceněna Gabriela Lukáčová. Doufáme, že letos napadne sníh a získanou cenu si pořádně užije. Děkujeme pořadatelům za výbornou organizaci turnaje, ze kterého si všichni odnesli hromadu ocenění, ale především zážitků.

SBŠ OSTRAVA - BK START OSTRAVA (U12)

123:10 (32:0; 60:2; 97:8) a 90:14 (26:2; 54:10; 72:14)

Před tímto zápasem jsme řešily zapeklitý problém, zda budeme mít dostatek dresů pro všechny naše hráčky. Přestože jsme měly hrát s lídrem naší soutěže a výhra se nedala očekávat, holky se na zápas po dlouhé hrací pauze těšily a dorazily v počtu šestnácti. Odvety základní části soutěže nám slouží hlavně ke srovnání, zda jsme se v našich dovednostech někam posunuly. Jelikož soupeř hrál v silnější sestavě než na podzim (tentokrát pouze hráčky 2008), ke srovnání moc nedošlo. V prvním zápase jsme dostaly více než sto bodů, ale na druhou stranu se nám podařilo dát o bod více než za minulé dva zápasy dohromady. Ve druhém zápase jsme dokonce uhrály nejlepší výsledek z dosavadního měření sil. Obzvláště nás těší, že holky dostaly o 33 bodů méně než v prvním zápase.  Bylo vidět, že přestože jejich basketbalové dovednosti zdaleka nedosahují úrovně soupeře, snaží se bojovat ze všech sil.

Hrály a bodovaly: Badžgoňová 1+8 (4/1), Brezňanová 0+0, Dudková 0+0, Humlíčková 0+2 (2/2), Konieczná 0+0, Krainová 4+0 (2/0), Křižanová 0+4, Kufová 0+0, Lukáčová G. 0+0, Lukáčová T. 2+0, Pavlíková 0+0, Rundtová 3+0 (4/1), Stachová 0+0 (2/0) Vávrová 0+0, Veselá 0+0, Závadová 0+0

1.2.2020

BK START OSTRAVA - SK BRUNTÁL (U12)                                                  27:57 (3:15; 13:23; 16:46) a 36:65 (5:26; 7:39; 26:57)

V posledním zápase základní části OP se rozhodovalo, kdo z nás skončí na posledním místě a bude tak hrát už jen s jedním soupeřem o konečné umístění. Přestože tento ČERNÝ PETR padl na nás, pro holky to byly dva poučné zápasy. Především se seznámily s minibasketbalovým pravidlem tří obranných vteřin, jehož dodržování si soupeřův trenér vyřval u rozhodčích po několika našich blocích pod košem. Pro holky to byla novinka, protože zatím se je snažíme dostat z vymezeného území hlavně v útoku. Ale také je to nutilo opravdu si hlídat svou hráčku a pořádně sledovat hru.

V prvním zápase měla problém se prosadit především děvčata hrající v 1. a 3. čtvrtině. Zbytečně kazily přihrávky, bezhlavě se zbavovaly míče a pod košem to byla spíše přehazovaná. Ve třetí čtvrtině bohužel nebyly schopné rychlostně stíhat soupeřovu hráčku, která nás minimálně o jeden ročník převyšovala svými dovednostmi. Druhá skupinka děvčat držela se soupeřem krok, dokázala získávat mnoho míčů v obraně, ale klidné zakončení a přesná přihrávka je pořád naše velká slabina.

Ve druhém zápase soupeř trochu změnil složení jednotlivých pětek a celý první poločas nás opět trápila jedna běhavka, která nám v tomto období sama nasázela téměř 50% bodů. Tím však už nemohla nastoupit ve druhém poločase, což přineslo zcela jiný obraz hry a my jsme obě závěrečné čtvrtiny vyhrály. Všechny holky bojovaly s maximálním nasazením oba zápasy, a přestože prohrály, nemají se za co stydět. Životní výkon předvedly Gabka s Terkou, ve druhém zápase se k nim přidala ještě Natka. Pochvala ale patří celému družstvu.

Přestože skončíme v základní skupině páté, uhrály jsme tři vítězství, což na nováčka soutěže není vůbec špatné. V zápasech o konečné umístění změříme síly s družstvem z Hranic, pro které je to také první sezóna. To však až v březnu, do té doby se určitě zase zlepšíme!!!

Hrály a bodovaly: Badžgoňová 8+4 (2/0), Brezňanová 0+0, Humlíčková 0+2 (2/0), Krainová 4+6 (6/4), Křižanová 2+4, Lukáčová G. 1+8 (10/3), Lukáčová T. 0+2 (4/0), Metelková 0+0, Pavlíková 2+0, Rundtová 6+6, Stachová 4+0, Vávrová 0+0, Veselá 0+4, Zdráhalová 0+0

7.3.2020

BK START OSTRAVA - TJ SIGMA HRANICE (U12)                                                  46:26 (16:8; 20:20; 36:24) a 48:40 (18:7; 25:15; 38:28)

K prvním zápasům ve skupině o konečné 9. - 11. místo jsme nastoupily po více než měsíční pauze. Tyto dlouhé prostoje nám nedělají moc dobře, protože holky se sice na zápasy velice těší, ale zároveň jsou zbytečně nervózní a dělají neskutečné chyby. Navíc obě družstva trápila velká marodka, což jsme naštěstí dokázaly eliminovat začleněním mladších hráček do družstva U12. Hrálo tak pouze 6 hráček ročníku 2008, zbytek byly holky o rok až tři mladší. Obzvláště benjamínci Alča a Terka se vůbec ničeho nezalekly a zkušenosti získané proti starším holkám určitě zúročí ve své věkové kategorii.

Úvod prvního zápasu nám celkem vyšel, přestože jsme několikrát zbrkle odhazovaly míč a zakončovaly dvojtakt z příliš velké vzdálenosti. Zato druhá čtvrtina byla katastrofická. Koš ze hry jsme vstřelily sice hned v úvodní minutě, ale pak už to byla bída a festival zmařených šancí. Trestné hody jsme také zrovna moc nevyužily, takže poločasová remíza nebyla žádným překvapením. Nezbývalo než věřit, že hráčky ve třetí čtvrtině opět vytvoří dostatečný náskok, který pak v poslední čtvrtině udržíme. Naštěstí ale závěrečná sedmička hráček pořádně zapla v obraně a dovolila soupeři už pouze jeden koš ze hry, přičemž samy jich daly pět.

Druhý zápas zpočátku vypadal na pohodové vítězství. V předposlední minutě první čtvrtiny jsme vedly 18:3 a nic nenasvědčovalo dramatu. Vzhledem ke svému počtu hráček soupeř zefektivnil hru a dlouhými a poměrně přesnými přihrávkami se dostával snadno pod náš koš. Naštěstí jeho úspěšnost byla na úrovni naší, takže další tři čtvrtiny byly téměř vyrovnané. Přesto nás obdržený počet bodů mrzí, protože většina košů padla po našem nedůsledném doskoku a lajdácké obraně.

Hrály a bodovaly: Badžgoňová 14+10 (TH 2/0), Brezňanová 0+4, Humlíčková 5+2 (4/1), Krainová 6+9 (4/1), Kufová 1+0 (2/1), Metelková 0+2, Pavlíková 16+3 (4/1), Račáková B. 0+0, Račáková T. 0+0, Rundtová 2+14, Stachová 2+2 (2/0), Vávrová 0+2, Závadová 0+0, Zdráhalová 0+0

20.6.2020

Memoriál Jiřího Hradila v Krnově

Svou první sezónu zakončilo družstvo U12 na tradičním turnaji v Krnově. Před rokem to bylo místo našich prvních basketbalových utkání a našim cílem uhrání přijatelných výsledků a každý vstřelený koš byl potěšující. Letos jsme chtěly především rodičům ukázat, kam jsme se za rok posunuly a co už umíme. Pět našich hráček ještě před rokem ani netušilo, že basketem budou takhle žít.

BK START OSTRAVA - SKB ZLÍN   38 : 70 (7:18; 14:34;26:50)

Úvodní zápas jsme sehrály proti družstvu, se kterým jsme se dosud nepotkaly. První poločas byly holky poněkud vykulené z toho, jak je basket rychlý sport. Není čas se radovat z koše, je zapotřebí si hned hledat svého hráče v obraně. Soupeř taky nepočká, až se rozmyslíme, co budeme s míčem dělat. A hlavně přihrávka je rychlejší než běh. Ve druhém poločase se to už poněkud zlepšilo, ale stejně z toho byla celkem vysoká prohra.

BK START OSTRAVA - LOKO KRNOV   61 : 16 (17:5; 27:7; 47:15)

Ve druhém zápase nás čekal domácí tým. Holky už se mnohem více viděly a začaly si přihrávat. Přesto jsou rezervy velké. Přihrávky jsou často pozdě a mnohokrát zbytečně do volného prostoru s tím, že "ono to snad někdo doběhne". Bohužel většinou to dobíhá soupeř. Podařilo se nám však využít naši výškovou převahu a zápas poklidně dovedly do vítězného konce.

BK START OSTRAVA - SBŠ OSTRAVA 47 : 52 (16:12; 27:25; 40:39)

Posledním naším zápasem bylo ostravské derby proti SBŠ. Soupeř předchozí zápas proti Zlínu otočil ve svůj prospěch až v posledních vteřinách, takže se dal očekávat zápas podobný tomu našemu prvnímu. Holky nás ale velice mile překvapily. Od prvních vteřin se do soupeře pořádně obuly a po třech minutách vedly 12:0. Nic na tom nemění ani skutečnost, že většina soupeřových hráček byla ročník 2009. Mají natrénováno o pár let více než my, a to musí být někde vidět. Místo jasné záležitosti tak byl k vidění dramatický zápas až do poslední minuty. Klíčové se ukázalo vyfaulování dvou našich hráček v posledních třech minutách. Do té doby jsme držely stále se soupeřem krok i stav.

V turnaji hrály a bodovaly: Badžgoňová 6-11-12, Brezňanová 0-0-0, Humlíčková 3-5-4, Krainová 1-6-2, Křižanová 0-10-1, Lukáčová G. 0-0-2, Lukáčová T. 0-2-5, Pavlíková 6-4-2, Rundtová 2-2-0, Stachová 10-2-8, Stříbná 0-0-0, Szotková 10-17-11, Vávrová 0-2-0, Zdráhalová 0-2-0

Součásti turnaje byly také dovednostní soutěže. Trestné hody šly za naše družstvo střílet Nikol Badžgoňová, Lucie Pavlíková a Nikol Krainová. První dvě jmenované byly úspěšné v rozřazovací části. Pak se již hrál klasický král střelců. V dramatickém souboji posledních dvou nejlepších prokázala pevnější nervy a klidnější ruku hráčka Zlína, a tak Niki B. své loňské vítězství neobhájila. Ale i druhé místo bylo vynikajícím úspěchem. V soutěži všestrannosti (koulej se, přeskoč, podlez, dribluj, dej koš) nás zastupovaly Barbara Stachová, Klára Szotková a Laura Vávrová. V prvním kole všechny tři vyřadily své soupeřky a postoupily do kola druhého, kde se již hodnotil pouze dosažený čas. Shodou okolností byly jejich soupeřkami tři hráčky Zlína. Celkovým vítězem soutěže se stala naše Klárka, ale i 5. místo Báry a 6. místo Laury jsou velmi pěknými výsledky.