Archív

23.6.2019

Máme za sebou první sezónu, kdy se holky seznamovaly s basketem. Udělaly velké pokroky, které zúročí v soutěžních utkáních oblastního přeboru mladších minižaček. Ten odstartuje v září. Aby nebyly outsidery soutěže, čeká je další hromada práce. Proto se na prvních trénincích sejdeme v polovině srpna. Dobrá zpráva je, že jsme se konečně dočkaly snížení košů tak, aby odpovídaly jejich věkové kategorii. To bude jiný basket!!!

Img_20190620_163209

27.5.2019 

V sobotu 25.5.2019 jsme odehrály naše první „ostré“ zápasy. Zúčastnily jsme se 4. ročníku memoriálu Jiřího Hradila v Krnově, kde našimi soupeři byly postupně baskeťačky z Přerova, Bruntálu a pořádajícího klubu.

Výsledky zápasů nejsou vůbec důležité. Hlavním úkolem bylo vyzkoušet si to, co jsme se v průběhu sezóny naučily, seznámit se pořádně s pravidly basketbalu a hlavně bojovat do posledních sil. Přestože nás bylo pouze 11 a jedna pětka musela hrát bez střídání, daly holky do zápasů opravdu vše. Trochu nás limitoval fakt, že zatím pořád trénujeme na vysoké koše. Někdy dávaly holky do střel zbytečně moc síly. Ale to se srovná. Důležitá byla bojovnost a radost ze hry. Odměnou jim byla hromada cen a výborný dort, na kterém jsme si všichni náramně pochutnali.

Turnaj byl oživen dovednostními soutěžemi ve střelbě trestných hodů a driblinku. Do každné soutěže byly nominovány tři hráčky z družstva. Ve střelbě TH nás zastupovaly Natka Rundtová, Klárka Brezňanová a Niki Badžgoňová, která celou soutěž vyhrála. Co nejrychleji prodriblovat mezi překážkami a dát koš se snažily Terka Lukáčová, Bára Stachová a Bája Křižanová. Té se podařilo v prvním kole porazit svou soupeřku a postoupit do semifinále. Super výsledek!

Celý den jsme si všichni užili. Děkujeme pořadatelům za svělou organizaci, rodičům za vytvoření sportovní atmosféry a už se těšíme na zápasy, které nás čekají po prázdninách.

Výsledky:

START OSTRAVA – TBS PŘEROV        22 : 62

START OSTRAVA – LOKO KRNOV      18 : 62

START OSTRAVA – BK BRUNTÁL       18 : 61

 

07_5

Více fotografií naleznete v fotogalerii.

 

8.3.2019

Náš klub obdržel z ČBF dotaci na sportovní vybavení. Stávající konstrukce basketbalových košů bude doplněna mechanismem, který umožní jejich snížení na výšku potřebnou pro minibasketbal. Naše nejmenší baskeťačky to rozhodně uvítají!!!

15.12.2018

V pátek 21.12.2018 bude poslední trénink v letošním roce. Na tento trénink jsou srdečeně zváni rodiče, sourozenci a další rodinní příslušníci našich malých baskeťaček. Všichni si budou moci zkusit, co obnáší basketbalový trénink. V novém roce se sejdeme v pátek 4.1.2019.

28.11.2018

Ve středu 5.12.2018 navštívíme prvoligové utkání žen mezi družstvy SBŠ Ostrava a Loko Trutnov v hale Tatran. Sraz v 16:45 na tramvajové zastávce Poruba vozovna, směr centrum. Bližší informace u trenérek. Holky aspoň uvidí, jak budou hrát samy za pár let!!!

10.11.2018

My už trénujeme, a co ty? Přijď mezi nás, rádi tě poznáme a naučíme hrát basket!!!

100_5777

7.11.2018

Oznamujeme všem našim členům a fanouškům, že BK START OSTRAVA byl přijat za řádného člena České basketbalové federace!!!

START v minulém století

Na fotografiích ze soustředění ve Vítkově v roce 1985 je možné najít současné trenérky našich malých baskeťaček.


 
 
 
 
Nastavení fotogalerie